Halk plajına inen helikopterle ilgili Aydem Enerji'den jet yalanlama
Gazeteci Fatih Altaylı'nın Twitter hesabından yayınladığı Muğla'daki bir halk plajına inen helikoptere ait görüntüler sosyal medya üzerine büyük tepki topladı. Görüntülerdeki helikopterin Aydem Enerji'ye ait olduğu iddialarının ileri sürülmesi üzerine şirketten konuyla ilgili jet hızıyla yalanlama geldi. Şirket tarafından yapılan açıklamada, söz konusu helikopterin 2020'de başka bir holdinge satıldığı belirtildi.
GÜNDEM , 14 Haziran 2021 Pazartesi, 11:54
Halk plajına inen helikopterle ilgili Aydem Enerji'den jet yalanlama

Fatih Altaylı, Muğla'nın Kumlubük Plajı'nda yaşanan ilginç anları paylaştı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, halk plajına bir helikopterin indiği görüldü. Helikopterde bulunanların ise plaja yakın bir yerde yemek yediği kaydedildi.

"KURALLARA UYGUN MU?"

Altaylı, paylaşımında "Burası Marmaris Kumlubük. Halk plajına inen bu helikopterin yolcuları yemeğe gelmişler. Afiyet olsun da halka açık bir plaja helikopterle inmek kurallara uygun mu?" sözlerine yer verdi.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Söz konusu helikopterin Aydem Enerji'ye ait olduğu iddiası üzerine şirketten jet hızıyla açıklama geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sosyal medyada yer alan ve bir sahile iniş yaptığı görülen helikopter ile ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluluğumuz gereği açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur. Görüntülerdeki helikopter, şirketimiz tarafından Ocak 2020'de teknoloji alanında faaliyet gösteren bir firmaya satılmıştır. Söz konusu görüntüler ile Aydem Enerji'nin holdinge bağlı şirketlerinin ve/veya herhangi bir yöneticimizin kesinlikle ilgisi bulunmamaktadır".

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR