Hamit Altıntop, Stefan Kuntz'u resmen açıkladı!
Hamit Altıntop, Türk Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü olması beklenen Stefan Kuntz hakkında açıklamalarda bulundu.
SPOR , 19 Eylül 2021 Pazar, 16:10
Hamit Altıntop, Stefan Kuntz'u resmen açıkladı!

Süper Lig ve 1. Lig'de görev yapan yerli teknik adamların cephe almasına rağmen Hamit Altıntop kendi bildiğini okuyup, Alman U21 teknik direktörü Stefan Kuntz'u Türk milli takımına getirmek istiyor.

Altıntop yaptığı açıklamada, "Sözleşme henüz imzalanmadı. Ancak önümüzdeki birkaç gün içinde Bay Kuntz'u tanıtabileceğimizi tahmin ediyorum" dedi. Altıntop, başlangıçtan itibaren tercih edilen adayın Kuntz olduğunu, "DFB ile de dahil olmak üzere, görüşmelerin hepsi kusursuz ve çok iyiydi" ifadelerini kullandı.

Bu arada Altıntop'un Kuntz dışında, Jürgen Klinsmann ve Ukrayna'dan ayrılan Andrej Shevchenko ile görüştüğü ortaya çıktı.

Öte yandan Alman Milli Takımı (DFB), U-21 milli takımıyla iki kez Avrupa şampiyonu olan Kuntz'dan sonraki dönem için çalışmalarını tamamladı. Alman U milli takımları baş sorumlusu Meikel Schönweitz, günü VRM medya grubuna "Bu duruma hazırız, bir B planımız var" açıklamasını yaptı. Üst düzey DFB yetkilisi Kuntz'un olası halefinin ismini vermek istemedi. Ancak U-20 teknik direktörü Christian Wörns veya U19 teknik direktörü Hannes Wolf arasında bir seçim olacağı konuşuluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR