Hamzaoğlu: "Dzsudzsak'ı almazdım"
AS TV'de yayınlanan Markaj Özel programına katılan Bursaspor'un başarılı teknik adamı, Balazs Dzsudzsak'la ilgili şok bir ifade kullandı. Hamzaoğlu, "Ben olsaydım Dzsudzsak'ı almazdım. Oyun yapıma çok ters bir futbolcu" dedi.
BURSASPOR , 13 Temmuz 2016 Çarşamba, 21:27
Hamzaoğlu: "Dzsudzsak'ı almazdım"
Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, AS TV'de yayınlanan Markaj Özel programının konuğu oldu. Sömez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un sorularını yanıtlayan Hamzaoğlu, taraftarlarına önümüzdeki sene bambaşka bir Bursaspor izleteceklerini söyledi.

Her şeyin planladıkları gibi gittiğini söyleyen Hamzaoğlu, "Kafamdaki kadro hazır. Bildiğimiz oyuncuları aldık. Yola bu şekilde çıkmak bana güven veriyor. Allahım bizi mahçup etmez inşallah" dedi. Genç teknik adam ayrıca Bursaspor'da çalışmanın her teknik adama olduğu gibi kendisine de ayrı bir sorumluluk verdiğini söyledi.

'DÜKKANINI UMUTLA AÇACAK'

Geçen sezonla ilgili düşüncelerini söyleyen Hamza Hamzaoğlu, önemli konulara değinerek, "Geçen sezon hem mücadele hem de oyun anlamında benim istediğim bir takım sahada olamadı. Çünkü ben daha çok topa sahip olan, şut atan, orta yapan bir takım oluşturmayı hedefler ve planlarım. Zevk veren bir takım olmalı. Geçen sezon bunu yapamadık. Ama bu sene kendi oluşturduğumuz kadro ile bunu yakalacağımızı düşünüyoruz. Bu sene taraftarımız kaybetsek bile ertesi günü dükkanını umutla ve mutlulukla açacaktır" ifadelerini kullandı. 

'KAFAMDAKİ OYUNCU DEĞİL'

Hamza Hamzaoğlu, Balazs Dzsudzsak'la ilgili şok açıklamalar yaptı. "Bursaspor'un oyun anlayışına uygun değil" diyen Hamzaoğlu, "Dzsudzsak'la mücadele yönünde ayrı düşüyoruz. Top rakipteyse bir kişi eksiksiniz demektir. Ben olsam Dzsudzsak'ı transfer etmezdim. Dzsudzsak iyi bir oyuncu ama benim oyun anlayışımda defansif yönde de bir şeyler üstlenmesi lazım. Şu anda Necid ile birlikte olmayacak gözü ile bakıyoruz. Ama gelirlerse mücadele edecek. Etmezse oturacak. Herkes için geçerli bu. Formasını terletmeyen, yenilgiyi kabullenen futbolcuyu ben kabul etmem" dedi.

'EMRE TAŞDEMİR'İ KAYBETMEK İSTEMEM'

Hamza Hamzaoğlu, Emre Taşdemir ile ilgili olarak şunları söyledi:
"Emre Taşdemir şimdilik takımda kalacak. Fenerbahçe'den teklif var diyorlar. Emre'yi kaybetmek istemem. Ancak kulübe katkı sağlayacaksa gidebilir."

İŞTE HAMZAOĞLU'NUN 11'İ

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, yeni sezonda kafasındaki 11'i ilk kez AS TV'de açıkladı. İşte Hamzaoğlu'nun ilk 11'i: "Harun Tekin, Serdar Kurtuluş, Tomas Sivok, Ertuğrul Ersoy, Aziz Eraltay, Del Valle, Sercan Yıldırım, Bilal Kısa, Merter Yüce, Pablo Martin Batalla, Deniz Yılmaz". Hamzaoğlu, sözlerini bu şimdiki 11 ama kadromuzda bu 11’e girecek 26 futbolcu var diyerek tamamladı.

'ŞAMPİYONLUK İÇİN ERKEN'

"Büyük hedefler koyabilmek için 3-5 yıl süre olması lazım" diyen Hamza Hamzaoğlu, şöyle devam etti:
"Bu sene ilk 5'i amaçlayacağız. Şampiyonluk için henüz erken. Ama sezon içinde bakarsınız her şey istediğimiz gibi gider ve daha iyisini yapabiliriz."

'İSTEDİĞİMİZ OYUNCULARI ALDIK'

Maddi sıkıntılarla ve transferlerle ilgili konuşan Hamzaoğlu, "Öncelikli hedeflerimizden bir tanesi Bursaspor'u bu mali sıkıntıdan kurtarmak ve ayakları üstünde tutabilmekti. Biz teknik adamlar kulübün durumunu göz ardı edemeyiz. En azından ben öyle yapamam. Kendi başarımı değil, kulübü düşünmeliyim. Bu sezonki transferleri bu doğrultuda yaptık. Ama biz istediğimiz oyuncuları aldık. Maddi durumda iyi olsaydık da bu oyuncuları alacaktık. Listenin birinci sırasındaki oyuncuları aldık. İstediğimizi yaptık" dedi.

'İZLEMEYE DOYUM OLMAZ'

Bilal Kısa ile Batalla'yı birlikte oynatabileceğini söyleyen Hamza Hamzaoğlu, şunları söyledi: "İkisi de kaliteli futbolcu. Birbirleriyle uyum yakalarlarsa izlemeye doyum olmaz. Batalla önce Bilal ve Merter arkada. İyi bir görüntü gibi duruyor" dedi.

'SANA HİÇ ÇALIŞMAMIŞ'

Bursaspor'un yeni transferi Sane ile ilgili eleştirilerde bulunan genç teknik adam, "Sane şu an için istediğimiz gibi değil. Tatilde hiç çalışmamış. Biraz yatmış ve fazla kilo almış. O olumsuzlukları hallettiğimiz zaman takıma katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sane'yi alırken direkt oynatacağımız oyuncu diye almadık" ifadelerini kullandı.

'MENAJERİ YÜZÜNDEN KALMADI'

Jem Paul Karacan'ı neden takımda tutmadıkları ile ilgili bilgi veren Hamzaoğlu, şunları dile getirdi:
"Jem çok iyi bir oyuncu. Futbol tutkusu yüksek ve yüreği ile oynayan bir oyuncu. Ama menajeri ile ilgili bir sorun yaşanmış. Menajeri, önce geçmiş dönemdeki paramızı ödesinler ondan sonra göreşelim demiş. Daha sonra da görüşülmemiş."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR