Hasan Çepni'ye büyük görev
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) 8. kalkınma kurulu toplantısı Bilecik’te yapıldı. Toplantıda BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Bursa’dan Hasan Çepni seçildi.
BURSA , 22 Ağustos 2013 Perşembe, 16:20
Hasan Çepni'ye büyük görev

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen BEBKA 8. Kalkınma Kurulu toplantısının açılışında konuşan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Tamer Değirmenci, ajansın çalışmaları hakkında bilgi verirken, Bilecik Vali Yardımcısı Ekrem Ballı da, “Bildiğiniz gibi kalkınma ajansları 2006 da kanunla kurulmuş bölgelerin ekonomik kalkınması ve bölge içerisindeki dengesizliklerin giderilmesi ve ekonomik girişimlerin rantabl bir şekilde gerçekleştirilmesi maksadıyla faaliyetlerde bulunmaktadırlar. BEBKA da bu görevi başarıyla sürdürmektedir” dedi.

Kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan BEBKA Kalkınma Kurulu’nun 2013-2015 dönemi başkanlığı için yapılan seçimlerde de BEBKA Kalkınma Kurulu başkanlığına MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı ve BTSO Meclis Üyesi Hasan Çepni seçildi. BEBKA Kalkınma Kurulu başkan yardımcılığına Eskişehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hasan Öztürk getirilirken, BEBKA Kalkınma Kurulu katip üyeliklerine de Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül ile Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Dr. Z. Sunay Özkul seçildi.

Hasan Çepni, “Ajansımızın görev alanına giren Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinin kendilerine göre güçlü olduğu alanlar bulunmaktadır. İnanıyorum ki bu güçlü yanlarımızla ilgili paylaşımlarda bulunmak bizleri daha güçlü hale getirecektir” dedi.

Seçimlerden sonra yapılan 2013-2015 dönemimin ilk kalkınma kurulu toplantısında ise 2012 yılı faaliyet raporu ve 2013 yılı ara faaliyet raporlarının sunumları gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca 2014-2023 taslak Bursa Eskişehir Bilecik bölge planı da görüşüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR