Hastane arsasına Ziraat Mühendislerinden itiraz
Orhangazi’ye yapılacak olan hastane arsasına Ziraat Mühendisleri Odası itiraz etti. İl Genel Meclisi üyeleri itiraz sebebiyle arsada incelemelerde bulundu.
BURSA , 20 Temmuz 2012 Cuma, 12:20
Hastane arsasına Ziraat Mühendislerinden itiraz


Orhangazi Belediyesi tarafından TOKİ konutları bölgesinde bulunan araziye alternatif olarak sunulan Muradiye Mahallesi’ndeki 15 bin dönümlük arazi Nisan ayında incelenerek Mayıs ayında İl Genel Meclisi’nden geçmişti. Bursa Ziraat Mühendisleri Odası’nın tarım arazisi itirazı sebebiyle yeniden Orhangazi’ye gelen İmar Komisyonu hastane için düşünülen araziyi yeniden değerlendirdi. Nisan ayında İl Genel Meclisi ve Orhangazi Belediyesi İmar Komisyonu üyeleri tarafından yapılan incelemeye mazereti sebebiyle katılmayan CHP İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Akkuş, hastane için ayrılan arazide yaptıkları incelemenin ardından hastane yapılmasına tepki gösterdi. Orhangazi’nin bu alana yapılacak arazi sonrasında kontrolsüz şekilde büyüyeceğini söyleyen Hüseyin Akkuş, “Eğer burası ile ilgili bir olumlu karar alınırsa ben dava açacağım” dedi.


Orhaneli Ziraat Odası Başkanı ayrıca MHP İl Genel Meclis Üyesi olan Nafız Kaya da belirlenen araziye hastane yapılmasının ovayı katledeceğini iddia etti.


Muradiye Mahallesi Süpürgelik Mevkii bölgesine yapılması planlanan hastane binası arazisi yeniden incelendi. Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, İl Genel Meclisi İmar Komisyonu tarafından incelenerek meclisten geçen arazi için itirazda bulundu. İncelemeye İl Genel Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Hasan Er, Komisyon üyeleri Hüseyin Güvendi, Hüseyin Aktaş, Nafız Kaya ve Orhangazili İl Genel Meclis üyeleri Yusuf Bektaş ile Turgay Peker katıldı. İncelemeyi ayrıca Orhangazi Ziraat Odası Başkanı Hasan Cevizlidere de takip etti.
Ziraat Mühendisleri Odası, arsanın İznik Gölü uzak koruma mesafesinde kalması, su kirliliği kontrolü yönetmeliğine aykırı olması, çevresindeki mutlak tarım alanlarına şehirleşme ve sanayileşme baskısı oluşturacağını iddia ederek arsanın konumuna itiraz etti. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR