Hayat Eve Sığar Uygulaması'ndan maske talep edilebilecek!
Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hayata geçirilen Hayat Eve Sığar Uygulaması'na getirilen güncelleme sayesinde, bu uygulama üzerinden maske talebi yapılabilecek.
TEKNOLOJİ , 03 Mayıs 2020 Pazar, 22:29
Hayat Eve Sığar Uygulaması'ndan maske talep edilebilecek!

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında 20 ve 65 yaş arası vatandaşlara dağıtılacak olan maskelerin, eczaneler yolu ile vatandaşlara ulaştırılması kararlaştırılmıştı. Sağlık Bakanlığı'nın maske dağıtımı için yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdiği öğrenildi.

Vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı'nın korona virüs vakalarını takip için kullanıma soktuğu Hayat Eve Sığar uygulamasında "Maske talep et" butonuna tıklayarak istihkakınız olan maskeyi talep edebilecek.

Maske için kodunuz oluştuysa ezcaneden ücretsiz maskelerinizi alabiliyorsunuz. Aksi durumda ise "Şu anda adınıza tanımlı bir kod yada maske alma hakkınız bulunmamaktadır" uyarısı karşınıza çıkıyor.

APPLE'DA GÜNCELLEME GEREKİYOR

"Maske talep et" butonu iOS yüklü telefonlarda Hayat Eve Sığar uygulaması güncellendikten sonra çıkıyor. Uygulamanın güncellemesi Apple Store'da gözükmüyorsa markette uygulamanın sayfasına giderek güncelleme yapabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR