HDP'li Buldan: Demokratik iktidarın parçası olacağız
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Ağrı'da düzenlediği mitingde "HDP demokratik iktidarın bir parçası olacak, ülkeyi yönetecek" dedi.
GÜNDEM , 20 Ekim 2021 Çarşamba, 11:55
HDP'li Buldan: Demokratik iktidarın parçası olacağız

Buldan'ın bu sözleri eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek'in "HDP'ye bir iki bakanlık verilebilir" sözlerini hatırlattı.

DURSUN ÇİÇEK, "HDP'YE BAKANLIK VERİLEBİLİR" DEMİŞTİ

"İleriki süreçlerde demokratik iktidarın bir parçası olacağımıza, siz Ağrı halkının huzurunda söz veriyoruz." HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ağrı'da partisinin mitinginde konuştu. Buldan'ın "Demokratik iktidarın parçası olacağız" sözü, eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek'in CNN TÜRK ekranında sarf ettiği şu sözleri hatırlattı:

"Sicili temiz İYİ Parti'nin de milliyetçilerin de CHP'nin tabanının da itiraz edemeyeceği, PKK ile bağlantısı olmayan bir-iki bakan vadedilebilir. Yani ikinci tur için söylüyorum."

Dursun Çiçek, 'Millet İttifakı'nın böyle kazanabileceğini öne sürmüş, o dönem açıklamaları siyasetin gündemi olmuştu. Aylar sonra HDP'li Buldan verdiği mesajlarda, "Kapımız muhalefette olan herkese açıktır" vurgusunu yaptı. Buldan, "HDP demokratik siyasete yön vermeye devam edecek. Bir dahaki seçimlerde HDP bu ülkeyi yönetecek olan bir parti olacaktır. Kimsenin bundan kuşkusu olmasın" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR