Hem şehitlere hakaret etti hem de pişkin pişkin...
Şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan 13 asker hakkında Facebook hesabından hakaret dolu paylaşımlar yapan Ayhan Karahan Bodrum'da yakalandı. Çevresinde "aktivist" olarak tanınan zanlı Emniyet'e giderken zafer işareti yapıp sırıttı.
GÜNDEM , 02 Haziran 2017 Cuma, 09:19
Hem şehitlere hakaret etti hem de pişkin pişkin...

Bodrum ve çevresinde sivil toplum örgütlerinin eylemlerine katılan ve kendini "aktivist" olarak tanıtan Ayhan Karahan, bugün sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasından Şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan askerlerle ilgili çirkin paylaşımlarda bulundu.

Ayhan Karahan'nın şehit askerlere hakaretlerde bulunduğu bu paylaşımları, sosyal medyada büyük tepki çekti.

ZAFER İŞARETİ YAPIP PİŞKİN PİŞKİN SIRITTI

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayhan Karahan hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve devletin askeri teşkilatını alenen aşağılamak' suçlarından resen soruşturma başlattı. Savcılığın talimatı üzerine evinde gözaltına alınan Ayhan Karahan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Ayhan Karahan'ın Emniyet'e getirilirken zafer işareti yapıp, pişkin pişkin sırıttığı görüldü. Emniyette sorguya alınan Ayhan Karahan, yarın adliyeye sevk edilecek.

CUMHURBAŞKANI'NA HAKARETTEN TUTUKLANMIŞTI

Ayhan Karahan, daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten tutuklanmış, bir süre sonra tahliye edilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR