Hepsi imha edildi çünkü...
New York'taki Times Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, ele geçirilen 1 ton fil dişi ve fil dişinden yapılan ürün imha edildi
DÜNYA , 20 Haziran 2015 Cumartesi, 10:58
Hepsi imha edildi çünkü...
ABD Balık ve Yaban Hayatı Servisi (USFWS) ile Yaban Hayatı Koruma Toplumu adlı kuruluş, kaçak avcılık ve fil dişi ticaretini durdurma çabaları çerçevesinde Times Meydanı'nda fil dişi ve fil dişi ürünlerini imha töreni düzenledi.
     
Meydandaki imha sırasında fil dişi dışında, New York ve Philadelphia'da ele geçirilen bazı vahşihayvanlara ait parçalar da sergilendi.Etkinliğe sivil toplum kuruluşları, çok sayıda hayvan hakları savunucusu ve çevreci de destek verdi.
     
ABD İçişleri Bakanı Sally Jewell, imhayı "kanlı fil dişi pazarının ezilmesi" olarak nitelendirerek ABD'nin özellikle nesli tükenen yaban hayvanları başta olmak üzere yaban hayatına karşı işlenen suçları affetmeyeceğini ifade etti.
      
ABD'de hayvan hakları savunucuları, fil dişi ticaretinin Afrika fillerinin neslinin tükenme tehdidine neden olduğunu belirtirken, USFWS'ye göre, Afrika'da her yıl 35 bine yakın fil, dişleri için öldürülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR