Hibrit çalışmayı kalıcı yapıyor
Vodafone, Mart 2020'den bu yana uygulamakta olduğu uzaktan çalışma düzenini aşı ve normalleşme takvimine bağlı olarak Eylül 2021 itibarıyla hibrit çalışmaya dönüştürecek.
EKONOMİ , 28 Mayıs 2021 Cuma, 08:59
Hibrit çalışmayı kalıcı yapıyor

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Eylül 2020'de müşteri hizmetleri ekibini tamamen evden çalışmaya geçirerek Türkiye'nin her yerinde istihdam olanakları yaratmanın önünü açan Vodafone, geriye kalan tüm çalışanları için salgın sonrasında hibrit çalışmayı kalıcı hale getirmeye hazırlanıyor.

Vodafone, çalışanlarına hem uzaktan hem de ofis alanlarında çalışmanın avantajlarını deneyimleme imkanı sunacak. Vodafone'un uygulayacağı hibrit çalışma modelinde, toplam çalışma zamanının ortalama yüzde 40'ı ofisten, yüzde 60'ı ise uzaktan olacak şekilde düzenlenecek. Yeni dönemde, Vodafone'un Maslak, Teknokent ve bölge ofisleri, çalışanların iş birliği, inovasyon, sosyalleşme amacıyla bir araya gelecekleri buluşma noktaları olacak.

Vodafone çalışanları ayrıca, ilerleyen dönemde İstanbul'un çeşitli lokasyonlarında bulunacak paylaşımlı ofisleri de kullanabilecek. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram, "Pandemi, 'ofiste olmak başarı göstergesidir, çalışanların verimliliğini görerek sağlayabilirim' anlayışını ortadan kaldırdı. Yeni dönemde zamandan ve mekandan bağımsız, çıktı ve iş odaklı çalışma yaygınlaşacak" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR