Hikmet Karaman'dan ilginç çıkış
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, sarı lacivertlilerin saha konusundaki eleştirileri ve maçta yaşanan penaltı tartışması hakkında ilginç yorumlar yaptı.
SPOR , 24 Ağustos 2015 Pazartesi, 09:29
Hikmet Karaman'dan ilginç çıkış
Çaykur Rizespor deplasmanında 1-1'lik sonuçla 2 puan bırakan Fenerbahçe'de maç sonrası en çok şikayet edilen konu saha zemininin kötülüğü idi. Teknik direktör Vitor Pereira ve futbolcular, karşılaşmanın bu skorla bitmesinde zeminin büyük payı olduğunu ifade ettiler.

Bu noktada özellikle Diego Ribas'ın sözleri dikkat çekiciydi. Brezilyalı yıldız zeminden şikayetini, "Böyle sahalarda parlak bir oyun ortaya koymak imkansız. Bütün maç boyunca ayakta durabilmek için savaşmak zorundaydık" sözleriyle dile getirdi.

Yeşil mavili ekibin teknik patronu Hikmet Karaman, sarı lacivertlilerin zeminle ilgili eleştirilerine katıldığını belirtirken, zeminin bu hale gelmesinin nedenleri konusunda ilginç ifadeler kullandı. Karaman, şunları söyledi:

"SANKİ KAZMAYLA KAZILMIŞ!"

"Saha ile ilgili güzel konulara değindiler. Kalelerin arkasında 4 panel var. 4 panel bir Fenerbahçe Stadı'nda var, bir de bizde. 500 bin Euro gibi bir rakam verdik; hem sahaya, hem de antrenman yaptığımız yerlere masraf ettik. Kamptan bir geldik, sanki sahalar kazmayla kazılmış! Çimcilere çok kızdım. Bu konuda baya bir araştırma yaptık... Çay mevsimi; herhalde o bacalardan çıkan is mi, duman mı ne, sahaları öldürüyor. Normal şartlarda mümkün değil bu sahanın bu hale gelmesi."

"KWEUKE'YE 'PENALTIYI SEN AT' DEDİM"

Karşılaşmada yaşanan penaltı tartışmasına da değinen Karaman, "Takım konuşmasında penaltı konusunu düşündük. Kim atacak diye düşündük. Bugün öyle olaylar oldu ki, 'sen at' dedim Kweuke'ye. O da Deniz'e verdi. Maç 1-1 bitse dahi, ilerleyen zamanlarda çok kırılgan olaylara sonuç verecek olaylar gelişti. Kweuke de kaçırabilirdi. Bu, takım olgusunu pozitif yönde geliştirir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR