Hip hop'ın acı günü: Prince Markie Dee hayatını kaybetti
The Fat Boys üyesi Prince Markie Dee hayatını kaybetti. Solo ve grup olarak birçok başarılı işe imza atan Dee, hip hop müziğinin tarihine adını yazdırmıştı.
MAGAZİN , 19 Şubat 2021 Cuma, 11:00
Hip hop'ın acı günü: Prince Markie Dee hayatını kaybetti

Efsanevi hip hop grubu The Fat Boys'un üyelerinden Prince Markie Dee 52 yaşında hayatını kaybetti.

Asıl adı Mark Anthony Morales olan ancak müzik dünyasında Prince Markie Dee adını kullanan ünlü müzisyenin ölüm nedeni açıklanmazken 'beklenmedik' ifadesi kullanıldı.

Sunuculuğunu yaptığı radyo şovundan da ölüm nedeniyle ilgili açıklama yapılmadı.

19 Şubat 1968'de New York Brooklyn'de doğan Morales, 53. doğum gününden 1 gün önce hayatını kaybetmiş oldu.

Prince Markie Dee'nin üyesi olduğu The Fat Boys üçlüsünün diğer isimleri Damon 'Kool-Rock-Ski' Wimbley ve Darren 'Buff Love' Robinson. Grup önce Disco 3 adıyla piyasaya çıkmış daha sonra 80'lerin başlarında adını değiştirmişti.

Şarkılarında beatbox kullanan grup Run DMC, Kurtis Blow gibi isimlerle birlikte çok şarkılı rap albümlerinin öncülerinden olmuştu.

Grubun ilk albümü 1984 yılında çıkmış ve Bilboard 2000 albüm listesinde 48. sıraya kadar yükselmişti.

En büyük hitleri Crushin ile 1987'de kendi zirvesine ulaşan The Fat Boys grubu bu şarkıyla Bilboard 200 albüm listesinde 8. sıraya kadar yükselmeye başladı.

Mariah Carey ve Mary J. Bilge ile beraber Real Love şarkısını da yapan Prince Markie Dee'nin çalıştığı isimler arasında Ariana Grande, Drake, Jennifer Lopez gibi isimler de bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR