Hurmacı: İç sahada yenilmemeliyiz
Bursaspor'un kadrosundaki en önemli isimlerden biri olan Özer Hurmacı, başarılı olabilmenin sırrını açıkladı...
BURSASPOR , 25 Kasım 2019 Pazartesi, 08:18
Hurmacı: İç sahada yenilmemeliyiz

HABER | Tolga ÖZTAŞ

33 yaşındaki deneyimli futbolcu, "Bu sezon bir kez berabere kaldık, diğerlerini kazandık ama Bursaspor iç sahada maç kaybetmemeli. Böyle bir kültür olmalı. Bizden sonra gelecekler de burada bunu yaşatmalı" dedi.

Keçiörengücü'nü yenerek zirve-ye 1 adım daha yaklaşan Bursaspor'da 2. kaptan Özer Hurmacı, son 2 haftada alınan beraberliklerin ardından ligde galip gelmelerinin önemli olduğunu söyledi. İç sahadaki bütün maçları kazanmak zorunda olduklarını söyleyen Hurmacı, "Bazen zor olacak. Keçiörenspor'u iyi analiz ettiğimizi düşünüyorum. Onlar iyi bir takım.Devre arasına kadar bütün maçlarımıza final havasında çıkıp hepsini kazanmamız gerekiyor. İyi bir takımız, arkadaşlık da üst seviyede" diye konuştu.

Takımın 5 haftadır yenilgi görmemesine ilişkin de değerlendirme yapan tecrübeli oyuncu, "Büyük takımlar uzun süreli mağlubiyetler görmeden de ligi geçirebilir. Özellikle de iç sahada. Öncelikle bunu oturtmalıyız. İlerleyen yıllarda biz burada olsak da olmasak da bir kültür oluşmalı gençler için. Bursaspor iç sahada maç kaybetmemeli. İnşallah sezon sonuna kadar böyle devam eder. Taraftarımız da bizi desteklediği sürece önümüzde hiçbir engel yoktur" açıklamasında bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR