Hyundai hibrit üretim için Türkiye'ye "evet" dedi
Dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden olan ve İzmit'te de üretim yapan Hyundai hibrit üretim kararı açıklaması yaptı. Açıklamaya göre Koreli firma Hyundai Türkiye üretimi araçlara yenilerini ekleyecek. Hyundai hibrit modelleri de İzmit'te üretilecek.
TEKNOLOJİ , 20 Ocak 2020 Pazartesi, 15:12
Hyundai hibrit üretim için Türkiye'ye "evet" dedi

Renault, Ford, Fiat, Toyota, Mercedes, Honda gibi Türkiye'de üretim yapan Hyundai, hibrit motorlu araçları için de Türkiye'de hazırlıklara başladı. Hibrit motora sahip otomobillerinin pazar payını arttırmayı hedefleyen Hyundai, Türkiye'de üretim yapan firması Hyudai Assan aracılığıyla yaptığı açıklamada, yeni i20 ve gelecek B-SUV aracın Türkiye'de üretileceğini açıkladı.

Hyundai, 2020 yılıyla birlikte Avrupa'da ciddi hedefleri hayata geçirmiş durumda. Bu yıl içinde Avrupa pazarında satılan araçların yüzde 75'inin hibrit olması amaçlanıyor. Bu nedenle Avrupa'ya yakın üretim noktalarından Türkiye de bu plana dahil edildi.

Hibrit araç üretimi için hazırlıkların başladığı fabrikada, ilk hibrit modelin önümüzdeki temmuz ayında üretim bandından indirilmesi hedefleniyor. Bununla birlikte Türkiye'deki ilk hibrit motorlu i20'nin de eylül - ekim ayında satışa çıkması bekleniyor.

Bugüne kadar Hyundai Türkiye fabrikasında 2 milyondan fazla otomobil üretildi. Ayrıca İzmit'teki fabrikayla özdeşleşen modeller i10 ve i20, yüksek satış oranları da yakalamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR