İhbar geldi! Şehrin girişleri tutuldu...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırı düzenlemek amacıyla Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne gelen ve çatışmada iki polisi şehit ederek kaçan darbeci askerlerin yakalanması için yürütülen çalışmalar, Ula ve Menteşe ilçelerinde yoğunlaştı.
GÜNDEM , 22 Temmuz 2016 Cuma, 01:19
İhbar geldi! Şehrin girişleri tutuldu...
Ayrıca, eli silahlı askerlerin gezdiği ihbarı sonrası başlatılan arama ve arazi tarama çalışmaları Muğla- Denizli Karayolu Gazeller Mevkii'ndeki dağlık ve ormanlık alanda da yürütülüyor. Aranan askerlerin Denizli yönüne gitme ihtimaline karşı Muğla'nın komşu kentinde girişler tutuldu. Denizli'nin Kale İlçesi Köprübaşı Mahallesi'ndeki Denizli- Muğla sınırında jandarma ve polis özel hareket ekipleri teyakkuza geçti. Jandarma ve polis özel hareket ekipleri bölgede devriye görevi yürütüyor. Diğer güvenlik güçleri de yol denetimi yapıyor. Her türlü araç incelenirken, ekipler, ellerindeki fotoğraflara bakarak, aranan askerlerin araçlarla bulunup bulunmadığını kontrol ediyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele yönelik saldırının ardından firar eden darbeci komandolardan 2'sinin Bodrum girişinde görüldüğü iddia edildi.

BODRUM'DA GÖRÜLDÜ İDDİASI

15 Temmuz Cuma gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele baskın yapan FETÖ\PDY mensubu 23 asker, Marmaris kırsalına kaçmışlardı. Aramaların ilk gününde 2 darbeci asker yakalanırken, 6 gün sonra bir darbeci ise Ulan ilçesinin Akyaka Mahallesi'nde yakalandı. Geri kalan 20 kişiyi arama çalışmaları sürerken, Bodrum girişi Güvercinlik Jandarma Kontrol Noktası yakınlarında bir vatandaş tarafından görülen asker kıyafetli 2 şahsın Marmaris'teki otele yapılan saldırıya katılan kişilerden olduğu şüphesi üzerine bölgede geniş çaplı arama başlatıldı. İhbarı alan jandarma ve polis ekipleri, alarma geçerek trafik yol kontrolü yapmaya başladı. Yetkililerden edinilen bilgiye göre üzerlerinde askeri kıyafet ve askeri ekipmanlar olan 2 kişinin Güvercinlik kontrol noktasına yakın bir yerde jandarmayı fark ederek lüks bir minibüsle kaçtıkları ileri sürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR