İki bakanın oğlu ve Reza Zarrab tutuklandı
Büyük Rüşvet operasyonunda gözaltına alınanlardan İçişleri Bakanı Güler'in oğlu Barış, Bakan Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, Reza Zarrab ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında olduğu 14 kişi tutuklandı.
GÜNDEM , 21 Aralık 2013 Cumartesi, 07:13
İki bakanın oğlu ve Reza Zarrab tutuklandı

Savcılık sorguları tamamlanan ve mahkemeye sevk edilen 21 kişilik diğer grup için de karar çıktı. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de araların bulunduğu 19 kişi serbest bırakılırken, 2 kişi tutuklandı.

Aralarında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Oğuz Bayraktar'ın da olduğu 14 kişi ise gece serbest bırakılmıştı.

Serbest bırakılanlar hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Şüpheliler, her hafta polis merkezine giderek imza atacaklar.

Büyük Rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 71 kişiden işadamı Reza Zarrab, bakan oğulları Barış Güler, Kaan Çağlayan, Oğuz Bayraktar ile Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de aralarında bulunduğu 49 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.. Tutuklama talebi 3 savcının oybirliğiyle verildi. Bayraktar ve işadamı Ali Ağaoğlu ile birlikte 23 kişi serbest kaldı. İçişleri Bakanı Güler'in oğlu Barış, Bakan Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, Reza Zarrab ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında olduğu 14 kişi ise tutuklandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR