İki ülke arasında yükselen tansiyonu Cumhurbaşkanı Erdoğan düşürecek
Pakistan Başbakanı İmran Han, Hindistan'la yaşanan gerilimin düşürülmesi konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'la telefonla görüşeceğini açıkladı.
DÜNYA , 28 Şubat 2019 Perşembe, 16:10
İki ülke arasında yükselen tansiyonu Cumhurbaşkanı Erdoğan düşürecek

Pakistan Başbakanı İmran Han, Hindistan'la yaşanan gerilimin azaltılması konusunda devreye girmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşeceğini açıkladı.

Pakistan Başbakanı İmran Han, parlamento oturumunda yaptığı konuşmada Pakistan güvenlik güçleri tarafından dün alıkonulan Hint pilotun, barış göstergesi olarak Cuma günü iade edileceğini söyledi. İki ülke arasındaki gerginliği azaltma çabalarının zayıflık olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyen Han, "Bütün sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"HİNDİSTAN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ŞARTLARINI İHLAL EDİYOR"

Han, "Pulwama saldırısı gerçekleştiğinde, 30 dakika içinde suçlandık. Pakistan'ın Hindistan'da oynayacak bir rolü olduğunu söylemiyorum ama onlardan kanıtları paylaşmalarını istedim" dedi.

"Hindistan bir şey yaparsa cevap vereceğimizi söylemiştik" diyen Pakistan Başbakanı Han, Hindistan'ın Birleşmiş Milletler şartlarını ihlal ettiğini belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'LA GÖRÜŞECEK

Han, Hindistan'la yaşanan gerilimin düşürülmesi konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'la telefonda görüşeceğini de ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR