İmamoğlu, "Askıda Fatura" haritasını paylaştı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Askıda Fatura" kampanyasında, hayırsever vatandaşların ödediği faturaların ilçelere göre dağılımının yer aldığı haritayı paylaştı. Ödenen faturaların yoksulluk haritasına uygun bir dağılım gösterdiğinin altını çizen İmamoğlu, "Bu tablo hayırseverlerin desteğinin çok doğru yerlere gittiğini gösteriyor. Bu en güzel hayır işini güçlendirerek sürdürelim" dedi. Haritaya göre en fazla fatura ödemesi yapılan ilçe Esenyurt, en az ödeme yapılan ilçe ise Adalar oldu.
GÜNDEM , 16 Mayıs 2020 Cumartesi, 22:55
İmamoğlu, "Askıda Fatura" haritasını paylaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, corona virüsü (Covid-19) ile mücadele kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşların su ve elektrik faturalarının hayırsever vatandaşlar tarafından ödenebilmesi için "Askıda Fatura" kampanyasını başlatmıştı.

İmamoğlu, ödenen faturaların ilçelere göre dağılımının yer aldığı bir harita paylaştı. Haritada yer alan verilere göre en fazla fatura ödemesi yapılan ilçelerin başında Esenyurt, Sancaktepe, Bahçelievler, Sultangazi ve Bağcılar yer aldı.

"HAYIR İŞİNİ GÜÇLENDİREREK SÜRDÜRELİM"

İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Hayırsever vatandaşlarımızın askıda ödediği faturaların ilçe ilçe dağılımı, yoksulluk haritamıza uygun bir dağılım gösteriyor. Bu tablo hayırseverlerin desteğinin çok doğru yerlere gittiğini gösteriyor. Bu en güzel hayır işini güçlendirerek sürdürelim" ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK FATURA ÖDEMESİ YAPILAN İLÇELERİN BAŞINDA ESENLER GELİYOR

Paylaşılan haritaya göre en fazla fatura ödenen ilçeler ve ödenen fatura adetleri şu şekilde sıralandı:

Esenyurt - 15 bin 41
Sancaktepe - 6 bin 454
Bahçelievler - 6 bin 207
Sultangazi - 6 bin 73
Bağcılar - 5 bin 998
Küçükçekmece - 5 bin 781
Pendik - 5 bin 603.
Ümraniye - 5 bin 362
Esenler - 4 bin 661
Gaziosmanpaşa - 4 bin 332

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR