İmamoğlu'nun odasına astığı Atatürk tablosuyla ilgili önemli gelişme
31 Mart seçimleri sonrası İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nun makamına astığı ve mazbatasının elinden alınmasıyla birlikte duvarından indirilen Atatürk tablosu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.
GÜNDEM , 25 Haziran 2019 Salı, 19:22
İmamoğlu'nun odasına astığı Atatürk tablosuyla ilgili önemli gelişme

31 Mart seçimlerinde İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde makam odasında asılı olan Atatürk tablosunu yeni makamına asmıştı. Tabloda, Atatürk depremzede bir vatandaş ile ilgilenirken resmediliyordu. 6 Mayıs'ta seçimlerin iptal edilmesinin ardından İBB Başkan Vekili olarak görevlendirilen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından Atatürk tablosu tartışmalı şekilde kaldırılmıştı.

SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI: O TABLO YENİDEN ASILACAK

İmamoğlu "Tablo kalsın. Ben oraya tekrar geri döneceğimi biliyorum. İkincisi ben onu hediye etmekten onur duyarım da dedim. Ama ısrarla bizim arkadaşlarımıza geri verdiler" demişti.

İmamoğlu'nun 23 Haziran'da ikinci kez kazandığı seçimin ardından sosyal medyada binlerce kişi "O tablo yeniden asılacak" paylaşımında bulundu.

"ATATÜRK TABLOSU MAKAMINIZA DOĞRU YOLA ÇIKIYOR"

Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık da bugün sosyal medya hesabından hediye paketi yapılmış bir şekilde duran Atatürk tablosunun fotoğrafını paylaştı.

Çalık "Sevgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanım @ekrem_imamoglu vatandaşı dinlemede bizlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu güzel tablosu ait olduğu ve haksızca indirildiği yere, İBB makamınıza doğru yola çıkıyor" diye yazdı.

Tablonun mazbatanın verilmesinin ardından Beylikdüzü'nden Saraçhane'deki İBB Başkanlık binasına gönderileceği öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR