İnegöl'e 500 kapasitelik yurt müjdesi
Bursa'nın İnegöl ilçesine yapılacak 500 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunun inşaatı yakında başlıyor.
BURSA , 27 Haziran 2013 Perşembe, 13:46
İnegöl'e 500 kapasitelik yurt müjdesi

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in teşebbüsüyle Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 17 Nisan 2013 tarihinde ihalesi yapılan 500 öğrencilik yurdun 23 Mayıs 2013 tarihinde yapılan ihalesini kazanan Ankara menşeli RG firmasına yer teslimi yapıldı.

Şahin, "Uludağ Üniversitesi İnegöl Yerleşkesi içine öğrenci yurdu yapılması konusunda Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan karar çıkmasını sağladık. İnegöl İşletme Fakültesi binasının hemen arkasında bulunan 5 bin metrekare alanda 500 öğrencilik iki katlı yurt binası yapılacak. İhalesi 17 Nisan'da yapıldı. 23 Mayıs'ta da yer RG firmasına teslim edildi. 8.8 milyonluk bir yatırım olacak. Çevre iller ve ilçelerin yanı sıra Türkiye'nin çeşitli illerinden İnegöl'e gelen öğrencilerimiz kalacak. Bu hizmeti getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İşletme Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat büyük gayret sarf etti. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE YETİŞECEK

Yurt çalışmasının neden aksadığını da açıklayan Şahin, "Biz yurdun önümüzdeki döneme yetişeceğini zannediyorduk. Fakat zeminin çok fazla sulu olması yüzünden proje değişikliğine gidildi. Biraz gecikme olmuş olabilir. İhale süreci 400 gün. İhaleyi kazanan firmamız bu ihale sürecinden önce inşallah yurdu bitirip teslim edecek. 2014-2015 eğitim öğretim yılında hizmete alınmasını hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR