İnşaatta can veren lise öğrencisi toprağa verildi
Adı Abdullah Şeker... Yaşı henüz 16... Lise öğrencisi Abdullah geçtiğimiz hafta karnesini aldıktan sonra Kayseri'nin yolunu tuttu. Abdullah'ın babası ve amcası bu şehirde inşaatta çalışıyorlardı. Abdullah hem harçlık çıkarmak hem de ailesine katkı amacı ile bu inşaatta çalışmaya başladı. Ancak o inşaata daha bir kaç gün önce çalışmaya başlayan Abdullah 8. kattan düşerek öldü. Çocuk yaşta 'inşaat işçisi' olarak ölen Abdullah dün toprağa verildi.
GÜNDEM , 18 Haziran 2015 Perşembe, 10:32
İnşaatta can veren lise öğrencisi toprağa verildi
Kayseri'de çalıştığı inşaatın 8. katından düşerek hayatını kaybeden lise öğrencisi 16 yaşındaki Abdullah Şeker'in cenazesi, memleketi Sivas'ın Şarkışla ilçesinde toprağa verildi.

Kayseri'deki otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edilen Şeker'in cenazesi, Şarkışla ilçesine getirildi. Büyük Cami'de öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Şeker'in cenazesi, Yıldırım Mezarlığı'nda dedesi ve babaannesinin mezarlarının yanına defnedildi.

Ayakta durmakta güçlük çeken baba Mehmet Şeker, anne ve babasının mezar taşlarına sarılarak, "Torununuzu size getirdim" diyerek gözyaşı döktü.Cenaze törenine Şeker'in ailesi ve arkadaşları, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ile vatandaşlar katıldı. Şeker'in babası Mehmet ve ağabeyi Mikail Şeker'in de Kayseri'de inşaatlarda işçi olarak çalıştıkları öğrenildi.

8. KATTAN ÖLÜME

Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Abdullah Şeker, okulların tatil olmasının ardından Yıldızevler Mahallesi'ndeki bir inşaatın elektrik tesisatı işinde çalışmaya başlamış, dün inşaatın 8. katından düşerek kaldırıldığı Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR