İnsanlık dışı yorumlar ünlüleri çileden çıkardı
İran'da düşen uçakta ölen 11 kişi ile ilgili sosyal medyada yapılan olumsuz yorumlara her kesimden ünlü isimler sert tepki gösterdi.
GÜNDEM , 12 Mart 2018 Pazartesi, 17:48
İnsanlık dışı yorumlar ünlüleri çileden çıkardı

İran'da düşen uçakta ölen 11 kişi ile ilgili sosyal medyada yapılan olumsuz yorumlara her kesimden ünlü isimler sert tepki gösterdi.

İş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran 7 arkadaşı ve 3 mürettebatın bulunduğu uçak İran'da düştü ve uçaktaki 11 kişi yaşamını yitirdi. Yaşamını yitirenlerle ilgili sosyal medyadan yapılan olumsuz yorumlara her kesimden ünlü isimler sert tepki gösterdi.

İşte o tepkilerden bazıları:

Sunay Akın: Uçak kazasında hayatını kaybeden gençlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum... Ruhları şad olsun kardeşlerimin... (Bu paylaşımın altına bir şey yazmak yok!.. Sizleri, bu üzücü haber sonrasında insan hayatına ve evlat acısına saygı göstermeyen paylaşımlardan dolayı bir dakikalık "kaygı" duruşuna davet ediyorum!)

Can Yılmaz: Düşen uçak ile ilgili sosyal medyada yazılanlara bakınca anlaşılıyor ki, çürümüşüz biz, acınacak haldeyiz...

Hande Doğandemir: Bugünkü üzücü uçak kazasıyla ilgili öyle yorumlar okudum ki insanlığımdan utandım. Böyle acı bir olayda bile nasıl bu kadar acımasız, vicdansız ve kalpsiz olabilirsiniz... Hiç tanımadığınız insanlara karşı bu kadar kin ve nefret dolu olmanın ağırlığını nasıl taşıyorsunuz?

Sadece bu olay değil sosyal medyada ulaşabilmenin verdiği cesaretle kustuğunuz nefretiniz, yaptığınız psikolojik şiddet hiç mi vicdanınızı rahatsız etmiyor, hiç mi gece yastığa başınızı koyduğunuzda içinizi bir huzursuzluk kaplamıyor.. Ben bu sevgisizliği düşündükçe uyuyamıyorum.

Yeşim Salkım: Dün düşen uçakta kızımın ilkokul ve ortaokul arkadaşları vardı. İnsanlığın bitişini yapılan yorumları okuyunca bir kere daha anladım Allah ailelerine sabır versin!

Erhan Çelik: Uçak kazasında ölen genç kızlar için hakaret eden, öfke kusan, insanlıktan nasibini almamışlar için adaletten nasibini almış bir savcı yok mu?

Cem Davran: Kötünün sinsi cazibesi herkesi usulca kendine çekiyor. Bir güzelliği paylaşmakta tembelliğimiz sonsuz ama aslını bilmediğimiz bir trajediyi bile nefes almadan yorumluyor, yazıyor, çiziyoruz. Farkında mısınız; el ele kirleniyor, kötüleşiyoruz.

Cüneyt Özdemir: Ne kadar korkunç insanlarla, bu güzel ülkede yaşadığınızı öğrenmek isterseniz 11 gencecik insanın ölümünün ardından üzüntülerimi belirttiğim twitin altına yazılanları okuyabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR