Instagram'ın test ettiği özellikler sızdırıldı!
Instagram, geçtiğimiz günlerde 4 yeni özelliğiyle karşımıza çıkmıştı. Twitter kullanıcısı Jane Manchun Wong, şirketin yeni özelliklerini test ettiğini açıkladı.
TEKNOLOJİ , 14 Ocak 2020 Salı, 21:56
Instagram'ın test ettiği özellikler sızdırıldı!

Instagram yer bildirimi özelliğini yenileyecek

Facebook'un popülerliğini kaybetmesiyle birlikte Mark Zuckerberg, Instagram ve Whatsapp uygulamalarına ağırlık vermeye başladı. Uygulamalarında sık sık yeni özelliklerini test eden şirket, bazı özellikleri aktif ettiğini duyurdu.

Uygulamada tersine mühendislik yapan Jane Manchun Wong, Twitter üzerinden şirketin yeni özelliklerini test ettiğini söyledi. Uygulamada bir hikayeyi durdurmak için ekrana basılı tutmak gerekiyor. Yeni gelecek olan güncelleme ile tek dokunuşla hikayelerin durdurulabileceğini belirten Wong, bu özelliği yakın zamanda görebileceğimizi açıkladı.

Ayrıca hikayelerde sıkça kullandığımız yer bildirimi özelliğine harita da eklenecek. Map Sticker adı verilen bu özellik sayesinde kullanıcılar tam olarak nerede olduğumuzu yer bildirimi etiketine tıklamadan da görebilecek. Wong, son olarak özel mesajların ekran görüntüsünü almadan hikayede paylaşma özelliğinin geleceğini belirtti. Bu sayede kullanıcılar mesaj içeriklerini direkt olarak paylaşabilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR