Haber Giriş Tarihi: 18.05.2020 11:34

İnternetten alışveriş yaparken bu hatalara düşmeyin!

Özellikle korona salgını nedeniyle mağazalara getirilen kısıtlamalar, insanları internetten alışveriş yapmaya yöneltti. Ancak bu noktada dikkatli olmanız gereken birtakım hususlar var. İşte, internet alışverişinde düşmemeniz gereken hatalar...

İnternetten alışveriş yaparken önceliğiniz kalite ve güvenirlik olmalı.

Kalite kontrolünü satın alacağınız ürünün kumaş, materyal ya da farklı içerik bilgilerine bakarak yapabilirsiniz. Özellikle kumaşın türü ve içeriği hakkında bilgi sahibi olmak sağlığınız açısından da önemlidir.

Ürün hakkındaki açıklamaları dikkatli okumalısınız. Satın alacağınız ürünün beden bilgisini, boyutlarını, özelliklerini tam anlamıyla öğrenirseniz; kargoyu açtığınızda herhangi bir sürpriz yaşamazsınız.

İnternet üzerinden alışveriş yaparken öncelik vermeniz gereken önemli bir nokta da hangi siteden sipariş vereceğinizdir. Özellikle kart bilgilerinizi gireceğiniz sistemin güvenilirliği, kullanıcı yorumları, prosedüre uygunluğuna dikkat etmelisiniz.

Okumadan onaylanan satış sözleşmeleri de sonradan başınızı ağrıtabilir. Çünkü iade koşulları veya ürünle ilgili önemli detaylar bu sözleşme maddelerinde yer alır.

Alışveriş yaparken işletmenin satış sonrası hizmetlerini de değerlendirmelisiniz. Kargo teslimatı, garanti süresi, oluşabilecek herhangi bir aksaklık neticesinde nelerle karşılaşacağınızı öğrenmenizde fayda var.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar