İpekböceği yolunda kaza
İnönü Caddesi'nden Ankara yolu inişi istikametinde SGK binası önünde ki otobüs ve tramvay durağında kaza meydana geldi.
BURSA , 20 Aralık 2013 Cuma, 10:12
İpekböceği yolunda kaza

İnönü Caddesinden gelen belediye otobüsünden inen Gülseren Akkaya (44), durakların bulunduğu kaldırıma geçerek yoluna gitmek istedi. Ancak bu sırada bölünmüş tramvay hattından aşağı gelen 16 ASB 25 plakalı özel araç Akkaya'ya çarptı. Yaralanan Akkaya, olay yerine gelen 112 ambülans ile hastaneye kaldırıldı.

Kazaya neden olan araç sahibi İbrahim Aktaş, yolun tramvay için bölünmesine tepki göstererek, "Bayan otobüsten inerek aniden önüme çıktı, ben de SGK'ye gitmek için bu yola girmiştim. Sonra o bayan otobüsten indikten sonra aniden önüme çıktı. Frene basmama rağmen duramadım ve kaza yaşandı." şeklide konuştu.

Tramvay için bölünen yoldan dolayı otobüslerin durağa giremeyip yolcuları yol ortasında indirdiklerinden şikayet eden görgü tanıkları ise; "Kadın otobüsten inip karşı kaldırıma çıkmak istedi, ancak gelen araç çarptı. Şimdi o kadına ne olacak." şeklinde tepki gösterdi.

Bazı vatandaşlar ise "Böyle bir durak mı olur Allah aşkına. Böyle durak mı olur, otobüs giremiyor ve burada indiriyor ve kaza oluyor." şeklinde tepki gösterdi.

Gülseren Akkaya'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR