iPhone 8 bunlarla gelecek
Apple, bu sene tanıtacağı üst seviye iPhone 8'de bir sürpriz yapıp, kutuya bu ürünü dahil edebilir mi?
TEKNOLOJİ , 09 Mayıs 2017 Salı, 00:18
iPhone 8 bunlarla gelecek

Bu sene çıkacak yeni iPhone'lardan neler bekleyebiliriz? Analistlerin tedarik zincirlerini ve diğer gizli kaynakları izleyen ağır topları, tahminlerini paylaştılar.

JP Morgan'a göre üst seviye iPhone 8, uçtan-uca ekranla, arka yüzde çift lensli kamerayla, geliştirilmiş su geçirmezlikle, ön yüzde gelişmiş hoparlörlerle ve ücretsiz AirPods ile gelecek. Firmanın iddiasına göre daha alt seviye model iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modelleri, alüminyum yerine cam gövdeye sahip olacak. Bununla birlikte JP Morgan'ın geçmişteki iddiaları hakkında çok büyük bir isabete sahip olduğunu söyleyemeyiz. Özellikle bedava AirPods iddiası, kulaklıkların yüksek fiyatını düşündüğümüzde biraz abartılı gibi görünüyor.

CLSA'nın iddiasına göre ise Apple, Touch ID sensörünü ön yüze, ekranın arkasına koymanın bir yolunu bulamadığı için telefonun arkasına yerleştirecek. Benzer bir sorunu bu sene Samsung'un da yaşadığını biliyoruz. iPhone 8, bu firmaya göre de çift lensli arka kamerayla gelecek.

Analistler sağlam kaynaklara sahip olsalar da, tahminlerinde her zaman isabetli olmayabiliyorlar. iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve iPhone 8'in Eylül'de tanıtılması bekleniyor, ancak iPhone 8'in biraz gecikme ihtimali var.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR