iPhone kullananlara müjde! Çok yakında...
iPhone'larda hafıza sorununa son! Telefonunuza gelen güncellemeyi indirmek istediğinizde 'yeriniz yok' uyarısıyla karşılaşıyorsanız, artık güncelleme için boş alan yaratmak zorunda değilsiniz.
TEKNOLOJİ , 24 Haziran 2015 Çarşamba, 09:57
iPhone kullananlara müjde! Çok yakında...
iPhone kullanıcılarının yıllardır kurtulamadığı sorunlardan biri iOS güncellemesi yapacakları sırada hafızada boş yer kalmaması ve mecburen uygulamaları tek tek kaldırıp silmek durumunda bırakmasıdır.

Ancak bu sorun çok yakında geride kalacak; zira Eylül ayında yayınlanması beklenen iOS 9 ile birlikte artık güncellemeyi yüklemek için uygulamaları kaldırıp güncellemeye yer açmamamız gerekmeyecek.

Örneğin iOS 9 güncellemesi için telefonunuzda yeteri kadar yer yok ve 2 GB'lık bir boş alanı açmanız gerekiyor. Peki bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Hiçbir şey! Evet, iOS 9 ile birlikte iPhone ve iPad'ler güncellemeye öncelik verecek ve sizin uğraşmanıza gerek kalmadan uygulamalar tek tek kaldırılacak ve güncellemeye yer açılacak.

Güncelleme yapıldıktan sonra da kaldırılan uygulamalar tekrar yüklenecek. Yani sizi saatlerce uğraştıran işlemi artık iPhone kendi başına yapacak. Bir bakıma uygulamalar 'geçici' olarak silinecek ve güncelleme sonrası tekrar size sorulmaksızın telefona yüklenecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR