iPhone yüzünde patladı
iPhone bataryasının orijinal olup olmadığını anlamak için ısıran adamın akıllı telefonu ağzında patladı.
DÜNYA , 28 Mart 2018 Çarşamba, 09:20
iPhone yüzünde patladı

Çin'de bir elektronik mağazasında çekilen görüntü, internette hızla yayılınca birkaç gün içinde viral hale geldi. iPhone'un orijinal olup olmadığını anlamak için ısıran adamın telefon yüzünde patladı

Çin'deki bir elektronik mağazasındaki müşteri, kullanılmış pilleri incelemek istedi. Çünkü daha ucuz oldukları için orijinal piller yerine ikinci el satıcılarda taklit piller kullanılabiliyor.

Ancak adam üzerine bataryanın orijinalliğini test etmek isterken telefon ağzında patladı.

Adam, gerçek olup olmadığını kontrol etmek için ısırdığında, 'sahte' pile sahip iPhone, adamın ağzında patladı. Korkunç an ise kameralara yansıdı.

Müşteri, Çin'de bir ikinci el pazarında iPhone pilini incelenmek istedi ancak bunu test etmek için cihazı ağzına koydu. Bazı akıllı telefonlarda bulunan lityum pillerin orijinal olup olmadığını kullanıcılar dışarıdan anlayamaz.

Bu sadece teknisyenler tarafından cihazın kapağı açıldığında anlaşılabilir. İkinci el telefon satıcıları, daha ucuz oldukları içi orijinal piller yerine taklitlerini kullanıyor.

Müşteri ise gerçek ya da sahte olup olmadığını anlamak için ısırmayı tercih etmiş.Kısa klip, pilin dişlerinin arasına yerleştirildiğini ve cihazın ağızda alev aldığını gösteriyor.

Müşteri, cihaz alev aldıktan sonra onu önüne atıyor ve mağazadaki diğerleri şok içinde geriye doğru gidiyor.

Raporlara göre, cihazın yakınında en az beş kişinin olmasına rağmen, bu acayip kazada kimse yaralanmadı.

Akünün patlamasına neden olan şey hala net değil. Apple tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR