İsrail'de mutasyona uğrayan koronavirüs türü tespit edildi
İngiltere'de ortaya çıkan koronavirüsün mutasyona uğrayan türü İsrail'e de sıçradı. İsrail Sağlık Bakanlığı, 4 kişide virüsün yeni bulaşıcı türüne rastlandığını açıkladı.
DÜNYA , 23 Aralık 2020 Çarşamba, 20:07
İsrail'de mutasyona uğrayan koronavirüs türü tespit edildi

İsrail'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) İngiltere'de ortaya çıkan daha bulaşıcı türü tespit edildi.

İsrail Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 4 kişide İngiltere'de tespit edilen Kovid-19'un yeni bulaşıcı türüne rastlandığı belirtildi.

Söz konusu kişilerden 3'nün kısa süre önce İngiltere'den döndüğü, diğerinin ise ülke dışına çıkmadığı ifade edildi.

İNGİLTERE, DANİMARKA VE GÜNEY AFRİKA'DAN GELECEK YABANCILAR ÜLKEYE ALINMAYACAK

İngiltere'nin güneydoğusunda Kovid-19'un daha hızlı yayılan yeni türü keşfedilmişti. Bunun üzerine İsrail, 20 Aralık'ta İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika'dan gelecek yabancıların ülkeye alınmayacağını, söz konusu ülkelerden dönen İsraillilere ise belirlenen otellerde 10 ila 14 gün karantinada kalmalarının zorunlu hale getirildiğini duyurmuştu.

Tel Aviv yönetimi pazartesi günü de çalışma vizesi olan yabancılar ve aileleri hariç tüm yabancıların en az 10 gün boyunca İsrail'e girişine yasak getirmişti. Ayrıca yurt dışından dönen tüm İsrailliler, bugün 22.00'den itibaren evleri yerine belirlenen otellerde karantinada tutulacak.

YENİ KOVİD-19 TÜRÜ 8 ÜLKEYE SIÇRADI

Öte yandan, mutasyona uğrayan koronavirüs türü şu ana kadar İsrail, Ukrayna, İngiltere, Danimarka, Hollanda, Avustralya, Güney Afrika ve İtalya'da tespit edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR