İsrail Suriye'de Esad rejimini vurdu
İsrail, Suriye'den ateşlenen füzelerin işgal altındaki Golan Tepeleri'ne isabet ettiği gerekçesiyle Esad rajimine hava saldırısı düzenledi. Saldırı da rejime ait iki tank imha edildi.
DÜNYA , 24 Haziran 2017 Cumartesi, 18:42
İsrail Suriye'de Esad rejimini vurdu

İsrail'in, Suriye'den atıldığı ileri sürülen roketlere karşılık bu ülkeye hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

ROKETLERİN ATILDIĞI MEVZİLER VURULDU

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Suriye tarafından atılan ondan fazla rokete karşılık, bu roketlerin atıldığı mevzinin vurulduğu belirtildi.

SURİYE REJİMİNE AİT İKİ TANK İMHA EDİLDİ

Golan Tepeleri'nin kuzeyinde Suriye rejimine ait iki tankın da vurulduğu ifade edilen açıklamada, "İsrail'in egemenliğinin kabul edilemez bir şekilde ihlal edilmesinden dolayı Birleşmiş Milletler Barış Gücü'ne resmi bir protesto gönderildi." denildi.

GOLAN TEPELERİ'NE İSABET ETTİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

İsrail ordusundan daha önce yapılan açıklamada, Suriye'de devam eden iç savaş nedeniyle ateşlenen bazı roketlerin yanlışlıkla İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'nin kuzeyine isabet ettiği iddia edilmişti.

Suriye'nin Kuneytra şehrinde devam eden iç savaş nedeniyle tedbir alındığı belirtilen açıklamada, Golan Tepeleri'nde yaşayan sivillere "sınıra yakın açık alanlarda toplanmamaları ve hareket halinde olmamaları" yönünde uyarıda bulunulduğu kaydedilmişti.

İsrail, Suriye'de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana zaman zaman Suriyeve Golan Tepeleri'nden topraklarına roket atıldığını ileri sürerek, rejim muhalifi örgütlere, İran destekli Hizbullah güçlerine ve rejime ait askeri noktalara operasyonlar düzenliyor.

İsrail yönetimi genellikle bu tür saldırıları resmi olarak teyit etmekten kaçınıyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR