İstanbul'da genç kadın kabusu yaşadı! Komşusu dehşet saçtı
İstanbul Ümraniye'de bir sitede tek başına yaşayan Sivil Havacılık Mezunu 25 yaşındaki Ayşenur Atış ile alt komşusu topuklu ayakkabı sesi yüzünden karakolluk oldu. İddiaya göre sesten rahatsız olan alt komşu genç kızın kapısına gelip tekmeler attı küfürler savurdu ve onu öldürmekle tehdit etti. Çareyi polisi aramakta bulan Ayşenur Atış yaşadığı kabus dolu anları anlattı.
GÜNDEM , 30 Nisan 2021 Cuma, 11:05
İstanbul'da genç kadın kabusu yaşadı! Komşusu dehşet saçtı

Atış; "O gün evde misafirim vardı arkadaşım ile dışarı çıkacaktık. İkimizde hazırlandık. Ayağımda topuklu ayakkabı vardı. Evin içinde sağa sola gittim. Daha önceden de aramızda ses yüzünden tartışma olan alt komşum kapıma geldi. Önce kapıyı tekmeledi. Sonra bana 'seni geberteceğim, paramparça yapacağım' gibi laflar etti. Küfürler savurdu. Şikayetçi oldum.

Hakkında uzaklaştırma kararı istedim. Onun korkusundan köpeğimi dahi gezdirmeye dışarı çıkamıyorum. Artık evde yalnız kalamıyorum" dedi. Ümraniye Tatlısu Mahallesinde geçtiğimiz gün meydana gelen olay iddialara göre şöyle yaşandı. 25 Yaşındaki Ayşenur Atış 7 ay önce mahalledeki bir siteden ev kiraladı. Tek başına burada kalmaya başladı.

Aylarca bir sorun yaşamadan oturdu. Taki geçtiğimiz hafta balkonunu yıkayıncaya kadar. İddiaya göre balkonunu yıkadığı sırada alt komşusunun evine su sızdı. Bu durumdan şikayetçi olan komşu önce güvenliği aradı sonra genç kadına küfürler edip hakaretler etti. Bu konudan birkaç gün sonra yine müzik sesi yüzünden ikili arasında tartışmalar yaşanmaya başladı.

Tartışmanın tehdit boyutuna geldiği gün ise önceki gün oldu. Bu kez kavga topuklu ayakkabı sesinden çıktı. İddiaya göre üst katından gelen sese sinirlenen alt komşu C.S (35) Ayşenur Atış'ın kapısına dayandı, tekmeledi hakaretler savurup onu öldürmekle tehdit etti. Ne yapacağını bilemeyen genç kadın hemen durumu polise bildirdi. Çakmak Polis Merkezine giden ikili birbirlerinden şikayetçi oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR