İstanbul'da hafta sonu kısıtlaması öncesi trafik erken saatlerde başladı
Corona virüs önlemleri kapsamında hafta sonları uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma yasağı bugün saat 21.00 itibariyle dördüncü kez başlayacak. Geçtiğimiz üç haftaya kıyasla bu kez kısıtlama öncesi İstanbul'da trafik yoğunluğu erken saatlerde oluşmaya başladı. İBB'nin trafik yoğunluğu haritasına göre yoğunluk yüzde 72. İçişleri Bakanlığı trafik yoğunluğana karşı kısıtlama öncesi 'saat ve trafik' uyarısında bulundu.
EKONOMİ , 25 Aralık 2020 Cuma, 18:40
İstanbul'da hafta sonu kısıtlaması öncesi trafik erken saatlerde başladı

Corona virüs salgınını önlemek için alınan tedbirler kapsamında hafta sonu dışarı çıkma yasağı bugün saat 21.00'de başlayacak.

Yasak öncesi kentte trafik yoğunluğu yaşanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluk haritasına göre saat 15.15 itibarıyla yoğunluk yüzde 63'a ulaştı.

18.18 itibariyle ise trafiğin yüzde 70'i aştığı görüldü.

Alınan karar kapsamında, Türkiye bu hafta sonu 4. kez sokak kısıtlamasına gidecek.

Geçtiğimiz üç hafta sonu sokak kısıtlamasında özellikle cuma akşam saatlerinde İstanbul trafiğinde aşırı bir yoğunluk görülmüş zaman zaman yoğunluk yüzde 80'lere kadar çıkmıştı.

İÇİŞLERİ'NDEN UYARISI

İçişleri Bakanlığı'nca, "Vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00'den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu bir kez daha istirham ediyoruz" açıklaması yapıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR