İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik kilitlendi! Adım adım ilerliyor
Bu akşam saat 21.00'den itibaren başlayacak olan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasına saatler kala İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 67'e ulaştı. E-5 karayolu Bostancı mevkiinde de yoğun trafik nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.
GÜNDEM , 25 Aralık 2020 Cuma, 17:21
İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik kilitlendi! Adım adım ilerliyor

İstanbul'da hafta sonu kısıtlaması öncesi yine trafik yoğunluğu yaşanıyor. Koronavirüs salgınını önlemek için alınan tedbirler kapsamında hafta sonu dışarı çıkma yasağı bugün saat 21.00'de başlayacak. İstanbul'un bir çok noktasında olduğu gibi, Kadıköy D-100 Karayolu'nda da her iki yönde trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Trafikte araçların dur-kalk şekilde ilerlediği görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluk haritasına göre saat 17.10 itibariyle yoğunluk yüzde 67'e çıktı.

İÇİŞLERİNDEN KISITLAMA ÖNCESİ SAAT VE TRAFİK UYARISI

İçişleri Bakanlığından sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde "yoğunluk" uyarısında bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada; 'Vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00'den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu bir kez daha istirham ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR