İstanbullines bayramda havlu attı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından perşembe günü açılışı yapılan Osmangazi Köprüsü’nün bayram boyunca ücretsiz olması, Gebze-Yalova arasında hizmet veren feribotları da vurdu. Köprüden bayram tatili boyunca geçişlerin bedava olması nedeniyle sürücüler Eskihisar yerine Osmangazi Köprüsü’nü tercih etti.
EKONOMİ , 03 Temmuz 2016 Pazar, 06:22
İstanbullines bayramda havlu attı
Eskihisar-Tavşanlı arasında feribot işleten İstanbullines firması ise 2-10 Temmuz arasında seferlerin durdurulduğunu açıkladı. Müşterilerine bir mesaj ile durumu bildiren şirket şu ifadeleri kullandı:
“Feribotlarımıza 2-10 Temmuz tarihleri arasında teknik bakım yapılacaktır. Seferlerimiz 10 Temmuz itibariyle devam edecektir.” İDO ise Eskihisar-Topçular arası hizmet veren feribotlarda ücretsiz açık büfe ve ücretsiz masaj koltuğu hizmetini uygulamaya almıştı. Ancak bu hizmete rağmen feribotların boş kaldığı gözlendi.

BEDAVA KÖPRÜ İZDİHAMI

Osmangazi Köprüsü’nde ise feribotlardaki boşlukların aksine yoğun trafik olduğu gözlendi. İstanbul’da oturan ve 9 günlük tatili nedeniyle Ege ve Akdeniz Bölgesi’ne otomobilleri ile gidenlerin, açılışı perşembe akşamı yapılan ve bayram süresince ücretsiz olması kararlaştırılan Osmangazi Köprüsü’nü tercih etmesi, yoğunluğa neden oldu. Osmangazi Köprüsü’nü geçtikten sonra, Altınova-Gemlik arasındaki 40 kilometrelik otoyolun gidiş yönündeki araç yoğunluğu 7-8 kilometreye uzayan kuyruklara neden oldu. 

Hava sıcaklığının 30 dereceyi aşması nedeniyle araç sürücüleri ve yolcular zor durumda kalırken yoğunluğu azaltmak isteyen görevliler büyük çaba harcadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR