İşte Fethullah Gülen’in 99’luk tesbihli odası
Kamu Hastaneler Birliği’ne devredilen Özel Şifa Hastanesi'nde, 99’luk siyah tesbih asılı bulunan özel odanın FETÖ/PDY lideri Fethullah Gülen’e ait olduğu ileri sürüldü.
GÜNDEM , 26 Temmuz 2016 Salı, 16:07
İşte Fethullah Gülen’in 99’luk tesbihli odası
Merkez Aziziye İlçesin’de 2005 yılında açılan, 112 yataklı, 35 uzman doktor ile 350 kadar personelin çalıştığı Özel Şifa Hastanesi’nin kapısına, paralel yapıya yönelik başlatılan soruşturma kapsamında SGK’nın sözleşmeyi yenilememesi ve çalışma ruhsatının askıya alması üzerine geçtiğimiz Ocak ayında kilit vuruldu. 15 Temmuz’da başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminden sonra el konulan hastane, DoğuAnadolu’nun 13 iline hizmet veren Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine ek bina yapıldı.

Yaklaşık 16 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan hastanede lüks döşenen ve içerisinde bazı gizemli odaların bulunması ise dikkat çekti. Vestiyere asılı 99 siyahOltu taşından yapılan tespih bulunan odanın Fethullah Gülen’e ait özel oda olduğuiddia edildi. Yönetimin değişrmesinin ardından hastanenin her iki tarafına büyük boyTürk Bayrağı asıldı. ’Özel Şifa Hastanesi’ tabelası kaldırılarak ’Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dadaşkent Ek Binası’ tabelası yerleştirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR