İşte FETÖ'nün yeni haberleşme yöntemi!
Militanlarının görüşmelerini gizli tutmak için casusları aratmayacak yöntemler kullanan FETÖ, görüşme trafiğinin ortaya çıkmaması için yeni bir haberleşme yöntemi geliştirdi.
GÜNDEM , 31 Temmuz 2016 Pazar, 09:24
İşte FETÖ'nün yeni haberleşme yöntemi!
Hain darbe girişimi ile birçok üyesinin kimliği ortaya çıkan ve panik yapan Fethullahçı Terör Örgütü'nün haberleşme yöntemi deşifre olmuştu. FETÖ yeni bir haberleşme yöntemi geliştirdi, bu yeni uygulama ile örgüt içerisinde halen ciddi bir bilgi akışı olduğu öğrenildi.

FETÖ PANİK İÇİNDE

Hain darbe girişiminin başarısız olması ile birlikte çözülme sürecine giren FETÖ'de tam anlamıyla panik hakim. Daha önce militanların aralarında gizli görüşmeyönetimi deşifre olmuş ve birçok militanının kimliği güvenlik birimlerimizin eline geçmişti.

YENİ YÖNTEM

Militanların görüşmelerini gizli tutmak için casusları aratmayacak yöntemler kullanan FETÖ, daha öne haberlere konu olan Lock ve Tango uygulamalarının deşifre olmasının ardından gizli haberleşmeyi sağlamak için yeni yöntem geliştirdi.

İŞTE FETÖ'CÜLERİN YENİ İLETİŞİM YOLU

Alınan bilgiye göre, FETÖ daha önce haberlere konu olan Lock ve Tango görünümlü programları deşifre olunca yeni yöntem olarak Android tabanlı telefonlarda kullanılan görüntü olarak Gmail'in uygulamasına benzeyen, tıklayıp içine girdiğinizde ilk etapta Gmail hesabı gibi duran fakat daha sonra basılan iki farklı tuşla yazışmaya girilen bir uygulama kullanıyor.

HERKESİN KİŞİSEL KAREKODU BULUNUYOR

Kullanılan telefonla entegre olmayan bu uygulamada, herkesin kişisel karekodu bulunuyor ve kullanılan hesaplar bu karekod ile entegre. Örgüt militanlarının bu uygulama sayesinde yeniden haberleşmeye başladığı ve halen kullanılan bu yöntemle ciddi bir bilgi akışının olduğu öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR