İşte Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in savcılık ifadeleri!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, savcılıktaki ifadelerinde "Sözlerimiz çarpıtıldı." dedi.
GÜNDEM , 24 Aralık 2018 Pazartesi, 13:38
İşte Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in savcılık ifadeleri!

Katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen sabah saatlerinde polis ekipleri eşliğinde Kartal'da bulunan Anadolu Adliyesine getirildi. Savcıya ifade veren iki sanatçının ifadesinde "Sözlerimiz çarpıtıldı. Sözlerimiz mizah ve eleştiri kapsamındaydı" dediği ortaya çıktı. İkili, adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

"SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUZ"

Anadolu Adliyesi'nde savcının karşısına çıkan Akpınar ve Gezen, ifadelerinde "Sözlerimiz mizah ve eleştiri kapsamındaydı, ifadelerimiz çarpıtıldı. Suçlamaları kabul etmiyoruz" dedi. Savcı, Akpınar ve Gezen'in ifadelerinin ardından serbest bıraktı. Ancak savcı, Akpınar ve Gezen'in 'adli kontrol' hükümleri uygulamasına tabi tutulmaları istemiyle mahkemeye sevk etti.

3 AYRI SUÇTAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Olağan Mali Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada tiyatro sanatçıları Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın 'darbe çağrısı' yaptıklarını ileri sürdü. Erdoğan'ın sözlerinin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Gezen ve Akpınar hakkında önceki gün 'Cumhurbaşkanı'na hakaret', 'darbeye çağrı' ve 'ölüm tehdidi' suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı ortaya çıkmıştı.

METİN AKPINAR NE DEMİŞTİ?

"Demokrasiye ulaşamazsak belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler." diye konuşan Akpınar, "Mustafa Kemal dışında kim Rusya'ya döndüyse iktidardan gitti. Adnan Menderes randevu aldı, ihtilal oldu. Süleyman Demirel aynı şekilde kuzeye döndüğü zaman ihtilal oldu. Bakalım darısı kimin başına" ifadelerini kullanmıştı.

MÜJDAT GEZEN NE DEMİŞTİ?

Gezen "Herkesi azarlıyor, herkese parmak sallıyor, millete 'haddini bil' diyor. Bak Recep Tayyip Erdoğan, sen benim, bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın. Haddini bil" ifadelerini kullanmıştı.

MAHKEMEYE SEVK EDİLDİLER

İki isim ifadeleri sonrası adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR