İşte o konuşmanın detayı...
7 Haziran seçimleri yaklaştıkça artan siyasi rekabet ve tansiyon bugün farklı bir fotoğraf verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun TOBB’un 71. Genel Kurulu’ndaki samimi görüntüleri "Ne konuştular" sorusunu gündeme getirdi. İşte iki lider arasında geçen diyalog...
GÜNDEM , 02 Mayıs 2015 Cumartesi, 16:36
İşte o konuşmanın detayı...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Bartın mitinginde asgari ücreti arttıracağını vaat eden Kemal Kılıçdaroğlu'nu hesap bilmemek konusunda eleştirdi. Davutoğlu 'Ben, hesap uzmanıyım' diyor ama iki gün önce ödemediği tazminat dolayısıyla maaşına haciz geldi biliyor musunuz? Kendi maaşının hesabını bilemeyen bir adam, 'Hesap uzmanıyım' diyebilir mi? Milletin hazinesi ona verilir mi? dedi.

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mezunları Derneği tarafından Vişnelik Tesisi’nde düzenlenen “Seçim Süreci Tartışmaları” panelinde Davutoğlu'na cevap verdi. Kılıçdaroğlu " Bin 500 liradan neden gocunuyorlar. Asgari ücreti biz bilmiyormuşuz. Hiç meraklanmasınlar biz asgari ücreti de çok iyi biliriz, biz sizin ne mal olduğunuzu çok iyi biliriz, neleri götürdüğünüzü çok iyi biliriz. Biz hepsini çok iyi biliriz” dedi.

Gazetecilerin TOBB’un Genel Kurulu’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya geleceği hatırlatılarak, yarın kendisine ifade edeceği şeylerin olup olmayacağının sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “Ortam olursa söylerim tabi” dedi.

"MİTİNGE YETİŞMEM GEREKİYOR"

Ancak Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu arasında geçen konuşmayı hurriyet.com.tr öğrendi. Başbakan'ın CHP Liderine "Osmaniye mitingine yetişmem gerekiyor. Konuşmam bittikten sonra izin verirseniz hemen çıkmak istiyorum" dediği, Kılıçdaroğlu'nun ise bu nazik tavır karşısında "Elbette" cevabı verdiği öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR