İşte yerli otomobilin en net görüntüsü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Gebze'de gerçekleştirilecek yerli arabanın tanıtımına dakikalar kala otomobilin elektrik güç ünitesi görücüye çıktı.
GÜNDEM , 27 Aralık 2019 Cuma, 14:18
İşte yerli otomobilin en net görüntüsü!

İlk otomobil girişimi Devrim'den 60 yıl sonra tüm hakları Türkiye'ye ait olan yeni yerli araba Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Gebze'de düzenlenen törenle tanıtılacak.

GÜÇ ÜNİTESİ SERGİLENDİ

Yerli arabanın tanıtımına dakikalar kala Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması"nın fuaye alanında yerli arabanın elektrik güç ünitesi görücüye çıktı.

ŞASESİ DİKKAT ÇEKİYOR

tanıtımı yapılacak yerli otomobilden ilk detaylar yerinde izleniyor. Etkinlik alanında bulunan yerli otomobilin şasesi dikkat çekiyor.

200 BEYGİR GÜÇ

Araçta, gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketi mevcut. Otomobilde, 200 beygir güç ile 7.6 saniye, 400 beygir güç ile 4.8 saniye altında 0-100 km/s hızlanma kapasitesi bulunuyor.

OTONOM SÜRÜŞ ÖZELLİĞİ

Yerli otomobil, sürekli olarak merkeze bağlı olacak ve bazı sistem güncellemeleri sürücünün bile hissedemeyeceği şekilde giderilecek. Ayrıca bakım ve parça değişimi gerektiren arıza durumlarında ise sistem, direkt olarak bakım noktasıyla iletişime geçecek.

Yerli otomobil otonom sürüş teknolojisine sahip olacak. Trafik sıkıştığı zaman otomobil kendiliğinden durup kalkabilecek. Sürücünün direksiyonla kontrol etmesine gerek kalmayacak.

HOLOGRAFİK ASİSTAN TEKNOLOJİSİ

Yerli otomobilde Holografik Asistan teknolojisi de bulunuyor. Bu teknolojiyle yol detayları, tümsekler, köprüler sürücünün direkt olarak gözbebeğine ışınlar yoluyla iletilecek. Sürücü yola bakarken aynı zamanda bu uyarıları da görebilecek. Holografik Asistan teknolojisi dünyada ilk kez kullanılıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR