İşte Yunanistan'ın iade edeceği darbeci askerler
Yunanistan tarafından Türkiye'ye iade edilecek darbecilerin kimlikleri belli oldu.
GÜNDEM , 07 Aralık 2016 Çarşamba, 12:52
İşte Yunanistan'ın iade edeceği darbeci askerler
Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Yunanistan'a kaçan ve dün Yunan mahkemesince Türkiye'ye iadesine karar verilen 3 darbe askerin kimlikleri belli oldu.

İŞTE O HAİNLERİN İSİMLERİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca haklarında soruşturma yürütülen 3 darbe askerin isimlerinin Bilal Kurugöl, Gencay Büyük ve Ahmet Güzel olduğu belirlendi.

TÜRKİYE'NİN TALEBİ HAKLI BULUNMUŞTU

Üç darbeci asker, Yunanistan'ın başkenti Atina'daki temyiz mahkemesinde hakim karşısına çıkmış, Hakimler, "Devleti yıkmaya çalışmak ve meclisin toplanmasını engellemek" gerekçeleriyle Türkiye'nin iade talebini haklı bulmuştu. Darbeci askerler İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesindeki ana darbe soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay tarafından sorgulanacak.

İSTANBUL SIKIYÖNETİM KOMUTANININ EMİR SUBAYI

Darbeci askerlerden özellikle Binbaşı Ahmet Güzel'in darbe gecesi yayınlanan sıkıyönetim listesinde İstanbul Sıkıyönetim Komutanı olarak atanan dönemin 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Erdal Öztürk'ün emir subayı olduğu öğrenildi. Bilindiği gibi Erdal Öztürk darbe gecesi bir televizyon kanalına bağlanmış darbe karşıtı açıklamalar yapmıştı. Öztürk, sonradan sıkıyönetim listesinin tepesinde olduğu için gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR