İtalyan büyükelçi ile ilgili yüz kızartıcı iddia
İtalya’nın Aşkabat Büyükelçisi Daniele Bosio’nun, tatilini geçirdiği Filipinler’in başkenti Manila yakınlarında, yaşları 6 ila 12 arasında değişen üç çocukla yakalandığı öne sürüldü.
DÜNYA , 07 Nisan 2014 Pazartesi, 15:41
İtalyan büyükelçi ile ilgili yüz kızartıcı iddia

Çocukların korunmasına ilişkin yasayı ihlal eden Bosio gözaltına alındı.

Aralık ayından bu yana İtalya’nın Aşkabat Büyükelçisi olarak görev yapan 46 yaşındaki Daniele Bosio’nun gözaltına alındığı, Dışişleri Bakanlığı tarafından da doğrulandı. Bosio’nun, diplomatik dokunulmazlığını kullanmak istediği gelen bilgiler arasında.

Bosio’nun, 1992 yılında Filipinler’de çıkarılan çocukları korumaya yönelik bir yasa çerçevesinde suçlandığı bilgisi verildi.

3 çocuğun durumu ile ilgili, uluslararası çocuk hakları savunucu örgütü ECPAT yetkililerinin de devreye girdiği belirtildi.

SÜBYANCI DEĞİLİM

Avustralyalı bir aktivistin, “Para karşılığı çocuklarla seks yapıyor” yönündeki ihbarı üzerine gözaltına alınan Bosio, İtalyan basınına telefonla yaptığı açıklamada, “Ben sübyancı değilim. Sadece o çocukları oyun parkına götürmek istedim. Yemin ederim onlara bir şey yapmadım, onları eğlendirmek istiyordum. Umarım her şey açığa kavuşur” dedi.

İtalyan basını bu savunmayı desteklemek için, Bosio’nun yıllardır çocukların haklarına ilişkin aktivitelerde aktif rol oynadığını yazdı. Bosio’nun bazı yakın çalışma arkadaşları ve dostları ise, suçlamanın saçma olduğunu, Bosio’nun çocukları çok sevdiğini dile getirdi.

Bazı haberlere göre Bosio, söz konusu çocuklarla otel odasında yakalandı, bazılarına göre ise resort otelin oyun alanına yakın bir yerde. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR