İYİ Parti'den Bursa kulislerini sallayacak açıklama
İYİ Parti İl Başkanı Yahya Bahadır'dan Bursa kulislerini sallayacak bir açıklama geldi. Bahadır, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada dün Ankara'da Genel Başkan Meral Akşener'i ziyaret ettiklerini belirterek, "Dik duruşumuz sayesinde ittifak görüşmeleri sonrası Bursa'da seçime 7 ya da 8 ilçe belediye başkan adayımızla gireceğiz" dedi.
BURSA , 10 Ocak 2019 Perşembe, 22:18
İYİ Parti'den Bursa kulislerini sallayacak açıklama

İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen törende Prof. Dr. Emin Balkan, İYİ Parti'nin Osmangazi Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Törenin ardından konuşan İYİ Parti İl Başkanı Yahya Bahadır'dan Bursa'da siyaset kulislerini sarsacak açıklamalar geldi.

Bahadır, dün Genel Merkez'i ziyaret ettiklerini belirterek, " İttifak görüşmeleri kapsamında kim nerede kazanacaksa hangi aday kazanacaksa güçlüyse ona göre bir yöntem oluşturduk. Bunu oluştururken büyük zorluk çektik. İttifak görüşmelerini yürüten genel başkan yardımcılarımızla görüştük. Bursa'daki 240 bin oyun emaneti olarak dik duruşumuzu sergiledik ve 7-8 adayla birlikte 31 Mart yerel seçimlerine gireceğiz" ifadelerini kullandı.

"HADDİNİ AŞAN SÖYLEMLERİ KENARA BIRAKTIK"

İYİ Parti ile CHP arasında yaşanan Osmangazi'de aday krizi hakkında da açıklamalarda bulunan Bahadır, " Bursa ve Türkiye gündeminde günlerdir konuşulan Osmangazi ile ilgili CHP teşkilatından haddini aşan, tasvip etmediğimiz söylemlerin olduğunu hepimiz biliyoruz. Bugün CHP İl Başkanlığı ziyaretimizde Hüseyin Akkuş ile bunları konuştuk. Ve bu söylemleri artık bir kenara bırakmamız konusunda anlaştık" dedi.

"BOZBEY BÜYÜKŞEHİR'İ BİZİMLE KAZANACAK"

Yahya Bahadır açıklamalarının devamında "Biz Osmangazi'yi kazandığımız zaman Mustafa Bozbey de Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmış olacaktır" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR