İzmir'de facia: 10 şehit
İzmir'in Karşıyaka İlçesi’ndeki Alaybey Askeri Tersane’de bakımı yapıldıktan sonra denize indirilmek istenen ’TCG Değirmendere’ adlı römorkör, yan yattı. Genelkurmay Başkanlığı korkunç faciada 10 personelin şehit olduğun açıkladı.
GÜNDEM , 23 Aralık 2013 Pazartesi, 14:25
İzmir'de facia: 10 şehit

 Alabey Askeri Tersanesi’ndeki bir havuzda bakımı yapılan Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait ’TCG Değirmendere’ adlı römorkör, bugün öğle saatlerinde denize indirilmek istendi. Bu sırada, römorkör aniden su alıp Karşıyaka yönüne doğru yan yattı.  Yan yatan Değirmendere römorkörunun kurtarılması için Alsancak Limanı’ndan dev yüzer vinç de Alaybey Tersanesi’ne getirildi.
 
GENELKURMAY: 10 ÖLÜ, 17 YARALI
 
Genelkurmay Başkanlığı İzmir Tersanesi'nde yaşanan römorkor kazasında 10 personelin şehit olduğunu açıkladı.
 
Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle:
 
İzmir Tersanesinde havuzda bakımda olan TCG Değirmendere Römorkörünün havuzda "Dalış" esnasında henüz bilinmeyen bir nedenle sağ tarafa yan yatmak suretiyle “alabora” olması sonucunda 10 personelimiz hayatını kaybetmiş; 17 personelimiz yaralı olarak kurtarılmıştır. Yaralıların sağlık durumları iyi olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.
 
Olayla ilgili adli ve idari tahkikata başlanmıştır.
 
Müessif olayda hayatını kaybeden şehit personelimize Allah'tan rahmet, kederli aileleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başsağlığı dileriz.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR