Japonya'da kuş gribi salgınında dördüncü vaka tespit edildi!
Japonya'da 5 Kasım'dan bu yana art arda görülen toplu kuş gribi vakalarına dördüncüsü eklendi. Ülkede bu yıl doğrulanan toplu kuş gribi vakalarının dördüncüsü nedeniyle 10 bin tavuğun itlaf edileceği bildirildi.
DÜNYA , 13 Kasım 2020 Cuma, 15:42
Japonya'da kuş gribi salgınında dördüncü vaka tespit edildi!

Japonya'nın Kagawa eyaletindeki farklı tavuk çiftliklerinde 5 Kasım'dan bu yana art arda patlak veren kuş gribi salgınlarına bir yenisi daha eklendi. Aynı eyalette bu yıl görülen toplu kuş gribi vakalarının sayısı 4'e yükseldi. Bugünkü vakaların, dün çiftlikte toplu tavuk ölümlerinin yaşanmasının ardından yapılan detaylı incelemede ortaya çıktığı belirtildi. Mitoyo kentindeki bir çiftlikte doğrulanan son salgın nedeniyle, tesisteki 10 bin tavuğun itlaf edileceği aktarıldı. Riskli bölge içindeki 10 kilometrelik alanda bulunan diğer üretim tesislerine de tedbir amacıyla bölge dışına sevkiyat kısıtlaması getirildi.

Salgın yayılıyor

Ocak 2018'den bu yana görülen ilk kuş gribi salgınının Kagawa eyaletindeki bir tavuk çiftliğinde 5 Kasım'da doğrulandığı Japonya'da, salgın bir hafta içinde 2 farklı tesise daha sıçramış, binlerce tavuk telef olmuştu. Bugün tespit edilen toplu kuş gribi vakalarıyla birlikte ülkede bu yıl patlak veren salgın sayısı 4'e yükselmiş oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR