Jeneriklik golde Hagi etkisi!
Attığı spektaküler golle büyük ilgi toplayan Iasmin Latovlevici, takım arkadaşlarına vuruş tekniğindeki sırrı açıkladı. Lato, "Bizler Hagi efsanesiyle büyüdük. Antrenmanda sürekli şut teknikleriyle ilgili bilgi veriyordu. Kariyerimin sonu olsa da Hagi klasında bir gol attığım için çok mutluyum" dedi.
BURSASPOR , 09 Eylül 2019 Pazartesi, 08:10
Jeneriklik golde Hagi etkisi!

HABER | Tolga ÖZTAŞ

Latovlevici, Eskişehir'e attığı golün perde arkasını takım arkadaşlarına anlattı.

SÖZLEŞMESİNİ TEK TARAFLI UZATTI

Samet Aybaba döneminde kadroya katılan, özellikle sezonun ilk yarısında sergilediği performansla göz dolduran Iasmin Latovlevici, sözleşmesinde yer alan maddeden dolayı mukavelesini bir sezon da uzatma hakkını elde etmişti. Takımda kalacağı hiç hesaba katılmayan Rumen futbolcu Yalçın Koşukavak'ın da gözüne girmeyi başardı. Genç futbolcularının yanına tecrübelileri de monte eden Koşukavak ligin ilk üç maçında Iasmin Latovlevici'den de faydalandı. 33 yaşındaki futbolcu geride kalan maçlarda 206 dakika sahada kalırken, 2-0 kazanılan Eskişehirspor maçında attığı gol hafızalardan silinmedi.

BİZLER HAGI EFSANESİYLE BÜYÜDÜK

Iasmin Latovlevici attığı golle ilgili takım arkadaşlarıyla yaptığı sohbette işin sırrının Rumen futbolunun sembol ismi Gheoghe Hagi'ye dayandığını söyledi. Her Rumen çocuk gibi Hagi'nin hayallerini süslediğini belirten Latovlevici'nin arkadaşlarına, "Bizler Hagi efsanesiyle büyüdük. Benim yolum da Poli Timisoara'da Hagi'yle kesişti. Bize antrenmanda sürekli şut teknikleriyle ilgili bilgi veriyordu. Kendime hep onun gibi bir efsaneyi örnek aldığımdan böyle bir gol attığım için çok sevinçliyim. Belki şans golü olabilir fakat kariyerimin sonu olsa da Hagi klasında bir gol attığım için çok mutluyum" dediği öğrenildi.

Öte yandan FIFA'ın her yıl atılan en güzel gole verdiği Ferenç Puşkaş ödülüne aday gösterilmesi düşünülen gol sadece Türkiye'de değil, sosyal medya aracılığıyla ulaştığı dünyanın hemen her köşesinde büyük ilgi gördü.

BU MARKAJ KAÇMAZ

AS TV'nin ekran klasiği Markaj bu hafta yine ele alacağı konularla Bursaspor'daki gündemi belirleyecek. Samet Zinciroğulları'nın sunacağı programa Adem Vural, Erkan Öncel, Levent Batur ve Çetin Sabırlı yorumlarıyla katılacak. Markaj saat 20.30'da başlayacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR