Joe Biden çok net konuştu: Tereddüt etmem
ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Trump yönetiminin yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısının dağıtım planlarına en kısa sürede erişmek istediklerini belirterek, "İşbirliği yapmazsak daha fazla kişi ölebilir" dedi. Biden, Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci çiftinin başında olduğu BioNTech ile Amerikan şirketi Moderna'nın geliştirdiği aşıları yaptırmakta tereddüt etmeyeceğini duyurdu.
DÜNYA , 17 Kasım 2020 Salı, 08:34
Joe Biden çok net konuştu: Tereddüt etmem

Joe Biden, iş dünyasından isimlerle bir araya geldikten sonra ekonomi alanında atacağı adımların planlarını açıkladı.

Virüsü kontrol altına alarak ekonomiyi tekrar rayına oturtmak istediğini belirten Biden, "Önümüzde karanlık bir kış var, işler rayına oturmadan önce daha da zorlaşacak. Covid ile mücadele için çaba sarf etmek gerek. Bu şekilde iş yerlerini güvenli bir şekilde açabilir, hayatımıza devam eder ve bu salgını geride bırakabiliriz. Zor olacak ama başarabiliriz" dedi.

TRUMP'A İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI: YOKSA...

Trump yönetiminin aşı dağıtım planına kendisi ve ekibinin ne kadar erken erişimi olursa, geçiş sürecinin de sorunsuz olacağını ifade eden Biden, "İşbirliği yapmazsak daha fazla kişi ölebilir" dedi.

Küçük iş yerleri ve girişimcilerin desteklenmesi gerektiğini belirten Biden, ABD Kongre'sinin ise bir araya gelip derhal ekonomik yardım paketini geçirmesi gerektiğini söyledi.

TEK NEDENİ TRUMP

Temiz enerji, elektrikli araba marketi ile milyonlarca kişiye istihdam yaratılacağından bahseden Biden, ABD'de üretim yapmayan hiçbir şirket ile sözleşme yapmayacaklarını kaydetti.

Biden, ABD'li ilaç şirketleri Pfizer ve Moderna'nın geliştirdiği aşıların onaylanması durumunda kendisinin aşı olup olmayacağı sorusuna ise, "Dr Fauci ya da bu iki şirket aşının güvenli olduğu sonucuna ulaşırsa aşı konusunda tereddüt etmem" yanıtını verdi.

Joe Biden, insanların aşıya güvenmemesinin tek sebebinin Trump olduğunu savundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR