Kader haftası
Avrupa'dan 1 yıl men cezası alan Yeşil Beyazlılar'ın bugün CAS'a başvurması bekleniyor. Çarşamba günü gerçekleşecek genel kurulun ardından transferde düğmeye basılacak. UEFA, 8 Haziran'da başlayacak EURO 2012 öncesinde Türk futbolu için kararını verecek. Yeşil Beyazlılar, gelişen olayların ardından kendini bir anda Şampiyonlar Ligi'nde bulabilir.
BURSASPOR , 04 Haziran 2012 Pazartesi, 09:22
Kader haftası
 Bursaspor bu hafta kritik bir süreçten geçecek. Geçen hafta içinde Collins Mbesuma transferinde Portsmouth kulübüne bonservis bedelini geç yatırması sebebiyle Avrupa'dan 1 yıl men cezası alan Yeşil Beyazlılar CAS'a başvuracak. Timsah, kararın iptalinin uzun sürecek olması sebebiyle yürütmenin durdurulmasını isteyecek. Avrupa'dan 1 yıl men cezasında CAS'ın yürütmeyi durdurma kararını vermesi durumunda Bursaspor, UEFA Avrupa Ligi'ne katılmaya hak kazanacak.

ÇARŞAMBA KONGRE GÜNÜ

Yeşil Beyazlılar'ı bekleyen bir diğer süreç ise çarşamba günü yapılacak Olağan Genel Kurul. Atatürk Spor Salonu'nda saat 19.00'da çoğunluk aranmaksızın yapılacak kongrede iki aday olmasına karşın İbrahim Yazıcı'nın başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Başkan İbrahim Yazıcı bugün Divan Başkanlık Kurulu'na kesin listesini sunacak. Yeşil Beyazlı yönetim, kongrenin ardından da transferde düğmeye basacak.

UEFA'NIN KARARI ÖNEMLİ

Bursaspor'da CAS'tan olumlu kararın çıkması durumunda gözler UEFA'ya çevrilecek. Futbolda şike iddialarıyla ilgili kararını 8 Haziran Cuma günü başlayacak EURO 2012 öncesinde vermesi bekleyen UEFA'dan çıkacak sonuca göre Yeşil Beyazlılar bir anda kendini Şampiyonlar Ligi ön elemesinde bulabilir. Şike soruşturmasında adı geçen Fenerbahçe, Trabzonspor ve Beşiktaş, sıralamada sezonu Timsah'ın üstünde bitirmişti.


SÖZ PROFESYONELLERDE
Avrupa'dan men cezasının ardından İsviçre'de temaslarda bulunan Başkan İbrahim Yazıcı, 2 hukuk bürosu ve 1 danışmanlık şirketiyle anlaştı.

UEFA'dan gelen Avrupa'dan 1 yıl men cezasının ardından İsviçre'nin Lozan kentine giden ve süreci yakından takip eden Başkan İbrahim Yazıcı, 2 Hukuk Bürosu ve 1 Danışmanlık şirketiyle anlaştı. CAS sürecinde işi uzmanlarına bırakmayı uygun gören Yeşil Beyazlı kulüp, gerekli belgeleri de bu şirketlere ulaştırdı. Anlaşılan hukuk büroları ve danışmanlık şirketi, konu ile ilgili çalışmalarına başlarken, CAS'a yapılacak başvurunun ne zaman olacağı da bu kurumların inisiyatifine bırakıldı. Bursaspor kulübü ile sürekli koordinasyon içerisinde olan şirketler, CAS'a yapılacak başvuruda itirazın şekli ile ilgili kararı verecek.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR