Kadın doktor o anları anlattı: Arkamda birinin olduğunu hissettim...
Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Dahiliye Uzmanı Ebru Kılıç Güneş'i darbettiği öne sürülen S.A. tutuklandı. Darbedilen Dr. Güneş, " Aslında arkamda birinin olduğunu hissettim. Sonrasında tenha bir yerde önümü kesti " diyerek olay anını anlattı.
GÜNDEM , 15 Aralık 2018 Cumartesi, 16:30
Kadın doktor o anları anlattı: Arkamda birinin olduğunu hissettim...

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Dahiliye Uzmanı Ebru Kılıç Güneş'i darbettiği öne sürülen S.A. gözaltına alındı.

Mesai sonrasında evine gitmek üzere hastaneden ayrılan Dahiliye Uzmanı Güneş'in, dün bir hasta tarafından darbedilmesi sonrası geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Güneş'in ifadesine başvuran İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayı gerçekleştirdiği iddia edilen S.A'yı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı, çıkarıldığı mahkeme tarafından "kasten adam yaralama" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Görev yaptığı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi süren Dr. Güneş, olay günü yaşadıklarını anlattı:

"Hasta erin, benim bölümle çok alakası yok. Daha önce göğüs hastalıkları bölümüne geliyor ve oradan 3 ay hava değişimi alıyor. Bunun üzerine Sağlık Kurulu'na gelerek 'benim tedavim üç aydan fazla sürüyor' dedi. Ben de bu anlamda 6 ay rapor verilebileceğine ilişkin görüş belirttim. Ama kuruldan 4 ay kararı çıktı. O anda hiçbir olumsuzluk yansıtmadı bize ama çıkışta beni takip etti. Aslında arkamda birinin olduğunu hissettim. Sonrasında tenha bir yerde önümü kesti. 'Nereye gidiyorsun, sen bana nasıl çürük raporu vermezsin' diyerek darbetmeye başladı. Maalesef bu olumsuzluklar bitmeyecek, her yerde olan şeyler, inşallah bu kadar ucuz kurtulabiliriz. Allah tüm sağlık çalışanlarını korusun. Bu kişinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR