Kadın hırsızdan ilginç yöntem
İzmir’de barlara giderek orada erkeklerle tanışan daha sonra da erkeklerin evlerine kalmaya giderek hırsızlık yaptığı iddia edilen N.H.(37), bir satış müdürünün şikayeti gözaltına alındı.
GÜNDEM , 29 Mart 2013 Cuma, 09:14
Kadın hırsızdan ilginç yöntem

Geçtiğimiz ay İzmir’in Alsancak Semti’nde iddialara göre bir barda kendini N.A.S. olarak tanıtan ancak gerçek adının N.H. olduğu belirtilen bir kadınla tanışan satış müdürü D.G.(49) daha sonra aynı kadınla birlikte Bayraklı’da bulunan kendi evine kalmaya gitti. Ardından sabah işe gitmek üzere uyanan D.G., N.H.’ye işe gideceğini söyledi. N.H.’nin satış müdürü olan D.G.’ye biraz daha evde kalmak istediğini söylemesi üzerine D.G., N.H.’yi evde yalnız bırakıp işe gitti.

Akşam olduğunda işten dönen D.G. bir gece önce tanışıp beraber kaldığı N.H.’yi kısa bir sohbetin ardından evine gönderdi. N.H. evden çıkar çıkmaz evin gizli yerlerinde saklamış olduğu 800 dolar ve 2 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını kontrol eden D.G., bu eşyalarının yerlerinde olmadığını görerek durumu polise bildirdi. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’nde ifade vermeye giden D.G., kendisini N.A.S. olarak tanıtan bir kadınla tanıştığını ve kadının evinde kaldığını, daha sonra da kadını evinden gönderdikten sonra ziynet eşyalarının çalınmış olduğunu fark ettiğini söyledi. İhbarı değerlendiren ekipler daha önce de benzer olaylara karıştığı tespit edilen ve verilen eşkale uyan N.H.’yi Alsancak’ta yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen N.H., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR