Kadınların şikayetlerine estetikte gelişen teknoloji ile son
Yaz mevsimi yaklaştıkça kadınların en çok kol ve bacak sarkmaları, cilt çatlakları, selülitler ve fazla yağlardan şikayet ettiklerini belirten uzmanlar, bunların gelişen teknoloji ile son bulabileceğini söyledi.
SAĞLIK , 05 Mart 2017 Pazar, 19:08
Kadınların şikayetlerine estetikte gelişen teknoloji ile son

Yaz mevsiminin yaklaşması nedeniyle kadınların en çok boyun, gıdı, bacak ve kol bölgelerindeki sarkmalardan şikayet ettiğini ve kısa zamanda sıkılaşmış vücuda sahip olmayı arzuladıklarını belirten uzmanlar, bunun için ise kişilerin sıklıkla estetik uygulamalara başvurduğuna dikkat çekti. Ameliyatsız estetik uygulamaların kadın erkek fark etmeksizin ergenlik dönemi sonrasında sağlık sorunu olmayan herkese rahatlıkla uygulanabileceğini belirten Estetik Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Aydın, "Boyun, dekolte, kol, bacak ve karın bölgelerine yapılan çeşitli ameliyatsız medikal estetik uygulamalar ile daha fit ve genç bir görünüm sağlanabilmektedir. Radyofrekans yönteminin boyundaki kırışıklıklar ve sarkmalar, yüz ve dekolte bölgesindeki ince kırışıklıklarda bilinen olumlu etkisi, altın iğne yönteminin eklenmesi ile daha etkin ve uzun süreli tedavi edilebilmesini sağlamaktadır. Genel anestezi gerektirmeden yaklaşık yarım saatlik bir uygulama ile rahatlıkla tedavi sağlanabilmektedir. Sıkılaştırıcı mezoterapi uygulamaları kollardaki sarkmalarda kısa sürede etkili olmaktadır. Kişinin durumuna bağlı olarak mezoterapi sonrasında uygulanabilen radyofrekans ve triactive işlemleri de daha kalıcı bir etki sağlamaktadır. Özellikle triactive uygulaması, sarkmaların en sıklıkla görüldüğü gıdı bölgesinde de toparlanmayı destekler" dedi.

Bacak bölgesinde yağlanma, sarkma ve selülit problemleri olan kişilere mezoterapi ve cihaz destekli kombinasyonlar uygulanabileceğini ifade eden Aydın, "Öncelikle yağ yakıcı ve sıkılaştırıcı bir mezoterapi uygulaması ve ardından radyofrekans, kavitasyon, triactive, altın iğne tedavileri bacaklarda kısa zamanda incelme, toparlanma sağlar. Ancak yağlanma problemlerinde hangi uygulama yapılıyor olursa olsun yapılacak tedavilerin doğru bir beslenme planı ve egzersiz ile desteklenmesi gerekir. Kişi uygulamalara ek olarak kendi vücut yapısına uygun özel beslenme planı uygulamalı ve haftada en az 3 gün egzersiz yapmalıdır. Uygulama etkinliğinin devamlılığı için bunlara dikkat edilmesi önemlidir" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR